Zamilovaná žena je odolnejšia voči chorobám

, 01.03.2019 14:30
zamilovaná žena, láska, vzťah
Podľa vedúceho výskumného tímu je to proaktívna reakcia na očakávaný, intímny vzťah. Autor:

Na kurkumu a zázvor môžete zabudnúť, "láska nám dáva krídla". Tvrdí to aspoň nová štúdia z americkej Tulane University. Výskumníci zistili, že ženy majú lepší imunitný systém a sú odolnejšie voči chorobám, keď sú zaľúbené.

Vďaka miláčikovi lepší imunitný systém

Kľúčovým slovom je v tomto prípade „romantická láska“. Pretože zmeny v imunitnom systéme boli zistené len u žien, ktoré boli práve zaľúbené. Štúdia prebiehala počas dvanástich mesiacov, zúčastnilo sa jej 47 študentiek. Všetky práve vstúpili do vzťahu, tvrdili však, že do partnera ešte nie sú skutočne zamilované. Opakovane týmto ženám kontrolovali krv a vzorky analyzovali. Krv však brali aj tým, ktoré to s partnermi po (krátkom) čase ukončili. Na porovnanie, bolo jasné, že zamilované ženy mali v krvi tzv. posilovače imunity.

Telo sa pripravuje

Podľa vedúceho výskumného tímu je to proaktívna reakcia na očakávaný, intímny vzťah. Väčšina vírusov sa totiž prenáša cez fyzický, úzky kontakt s iným človekom. Samozrejme, aj telesná príprava na tehotenstvo zohráva veľkú úlohu. To je aj jeden z dôvodov, prečo nás istý človek priťahuje.

Osamelosť

Zároveň sa tiež výskumníci pýtali, či mala osamelosť bez partnera negatívny vplyv na účastníčky štúdie. Pretože, ako už bolo uvedené v niektorých lekárskych pozorovaniach, chronická osamelosť môže mať na zdravie negatívny vplyv. Avšak ženy v žiadnom bode štúdie neuviedli, že sa cítili osamelo.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#tehotenstvo #imunitný systém #osamelosť #zamilovaná žena
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Štíhlu postavu si zachováte pravidelnou a vyváženou stravou.
Začnite sa chovať k ľudom tak, ako...

+ Nájdite si čas a raz do týždňa zájdite masérovi, vaše telo si to zaslúži.
Odmietnete prácu, ktorá je...