Chcete mať zdravší a viac uspokojivý sexuálny život? Skúste TOTO!

29.01.2019 17:00
cvičenie, bicykel, fitness, stacionárny...
Športovanie preukázateľne zvyšuje záujem o sexuálny život. Autor:

Spokojnosť so sexuálnym životom priamo úmerne ovplyvňuje aj spokojnosť so samotným vzťahom. Preto ak chcete popracovať na zlepšení vzťahov, bude vhodné popracovať aj na zlepšení sexuálnej klímy.

Zamerajte sa na zdravie

V zdravom tele tlie aj zdravá sexuálna túžba. Pod poklesom libida môže byť podpísaná hormonálna antikoncepcia, či pokles testosterónu. Niektoré antidepresíva vyvolávajú nechuť k sexu, ale napríklad aj znížené železo v krvi. Ak vám teda začal sexuálny život stagnovať, sex trénerka Alisa Vittiová radí preventívnu prehliadku u odborného lekára aj gynekológa.

Zabudnite, že existuje normálny sexuálny život

Alisa Vittiová toto radikálne tvrdenie prezentuje rada. V skutočnosti tým však len hovorí, že nič ako priemerný sexuálny život neexistuje. Nie je nikde napísané to, koľkokrát musíte mať sex, ako často, aký, ako dlhý. Záleží to len na vás s parterom. Niektoré dvojice podľa jej zistení ruinuje porovnávanie. Pritom každá dvojica má iné preferencie. Zabudnite na okolie a užite si sex tak, ako to máte radi vy.

Sex neodkladajte

Je to celkom pragmatické odkladať sex na neskôr, potom na druhý deň, nakoniec na víkend. Ak máte chuť na milovanie, odložte napríklad prácu, seriál, žehlenie, aj prechádzku, či tréning vo fitku. Pretože ak sa sex stane niečo, čo vždy znesie odklad, telo ho vyhodnotí ako niečo, čo prakticky pre váš život nie je tak podstatné a prestane sa ho aj dožadovať. No a to rozhodne nie je správne palivo pre vaše libido.

Športujte

Športovanie preukázateľne zvyšuje záujem o sexuálny život. Sú pod tým podpísané dva faktory. Ten prvý je, že máte viac energie, navyše porastie aj testosterón. Druhým efektom je, že cvičením sa dostávate k postave, s ktorou ste viac pokojní a tak vám nahota, sex aj vyzliekanie omnoho viac chutia, ako keď máte pocit, že nie ste dosť dobrí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#libido #šport #spokojnosť #porovnávanie #sexuálny život #chuť na sex
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku