Dôvod rozvodu: Manžela strhli online hry!

, 27.12.2018 12:00
počítač, práca s počítačom
Je váš drahý stále na počítači? Hrá hry? Autor:

Zatvorené dvere na pracovni či spálni a za nimi manžel, ktorý nakupuje najnovšie zbrane, aby mohol ako neohrozený bojovník zachrániť svet!

Nevera, klamstvo, nedôvera, nezodpovednosť, alkohol – zdá sa, že tieto „klasické“ dôvody na rozvod už pomaly predbieha iný dôvod.

Je večer a vy sa ponáhľate domov za svojím drahým. Tešíte sa, ako sa spolu navečeriate a porozprávate o prežitom dni. Ale niekedy to môže byť problém. Napríklad, ak váš partner oveľa radšej ako s vami trávi čas hraním rôznych hier na počítači.

Ako uvádza britský portál „Divorce Online“, vďaka ktorému sa môžete nechať rozviesť online, čoraz viac párov ukončí manželstvo kvôli videohrám. Ako uvádza spomínaný portál, zvlášť v kurze je hra Fortnite. Konktrétne táto hra sa v roku 2018 postarala o 200 rozvodov.

Až taký prekvapivý tento trend podľa spomínaného portálu nie je. Popri závislosti od drog a alkoholu patrí práve závislosť od hrania k najčastejším dôvodom na rozvod manželstva. Pritom čoraz častejšie sa závislosť buduje priamo doma než v rôznych herniach, najmä online hry dokážu hráčov strhnúť natoľko, že svet a ľudí okolo seba úplne ignorujú. Pri online hrách, v ktorých už hráči potrebujú aj peniaze, sa dôvody na rozvod ešte stupňujú.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#počítač #rozvod #on line hry
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku