Neklape vám to v posteli? Možno pomôže otvorený vzťah

, 12.12.2018 13:00
sex, vzťah, intimity, problém
Autor:

Potrebuje váš vzťah nové impulzy? Tak si to spestrite v spálni, možno aj dohodou o otvorenom vzťahu.

Ako ste na tom s vaším sexuálnym životom? Ak to niekde škrípe, určite sa po čase ozvú nepríjemné následky sexuálneho odriekania – či už ste zo sexuálneho života nešťastná vy alebo partner – skôr či neskôr to prepukne ako pálčivý problém.

Niektoré páry sa dobrovoľne rozhodnú pre otvorený vzťah – možnosť prežiť aféru s niekým iným neberú ako tragédiu. Môže to byť dokonca impulz, aby sa vzťahy medzi partnermi zlepšili, v sexe prišlo k žiadaným zmenám. Tu sú najčastejšie dôvody, prečo sa páry rozhodnú pre otvorený vzťah.

Jeden z páru má oveľa menšiu potrebu sexu ako druhý. Môže to byť následok prekonanej choroby, ale zároveň to môže znamenať aj zníženú túžbu po parnerovi a sexe s ním. V takom prípade by prišlo na rad trápenie oboch – jeden by bol nešťastný z nedostatku sexu, druhého by ubíjalo milovanie sa na povel.

Páry sa rozhodnú pre otvorený vzťah, pretože obaja túžia po nových impulzoch, ktoré by mohli „nakopnúť“ aj ich vzťah, oživiť umierajúcu vášeň. Zároveň sú presvedčení, že vzrušujúce zážitky mimo vzťahu dokážu priniesť nové a horúcejšie prežitky do ich vlastnej spálne.

Ak páry vedú vzťahy na diaľku, potom sa môžu dohodnúť na otvorenom vzťahu a aférach mimo zväzku. Podobná dohoda o sexe mimo vzťahu sa môže praktizovať napríklad na dovolenke – raz za rok si jednoducho partneri doprajú single dovolenku, na ktorej je dovolený aj sex.

Existujú aj páry, ktoré spoločne vyhľadávajú napríklad swingers párty, aby si splnili svoje sexuálne fanzázie. Podobne fungujú aj páry, ktoré si spoločne ako dvojica hľadajú iné páry na oživenie sexuálneho života.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#nevera #dohoda #sexuálny život
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Cvičeniu sa prestanete venovať, čo sa rýchlo ukáže aj na vašej hmotnosti.
Získate dobré kontakty, ktoré...

+ Vaše myšlienky sa budú uberať nesprávnym smerom, myslite viac pozitívne.
Do realizácie nových vecí sa...