Prezervatívy sú naozaj len na jedno použitie a majú svoju záručnú dobu

06.08.2018 11:00
kondóm, prezervatív, antikoncepcia
Viete prezervatív použiť správne? Autor:

Správne použitý prezervatív môže obmedziť možnosť nakazenia sa sexuálne prenosnými chorobami, ale aj prenos smrteľne nebezpečných vírusov zika alebo ebola.

Americké úrady varovali obyvateľstvo, že prezervatívy nie sú určené na opakované použitie. Stredisko pre kontrolu chorôb a prevenciu (CDC) na to upozornilo na svojom webe venovanom sexuálne prenosným chorobám.

„Hovoríme to, pretože ľudia to stále robia – neumývajte ani znovu nepoužívajte prezervatívy. Použite pri každom sexe nový,“ upozorňuje tweet na sociálnej sieti, pod ktorým sa objavilo množstvo poznámok, viac či menej vtipne reagujúcich užívateľov.

Podľa agentúry AP vyvolala potrebu naliehavého varovania skutočnosť, že veľa Američanov použité prezervatívy vymýva, namiesto toho, aby ich vyhodili. Stredisko CDC tiež varovalo, že prezervatívy majú svoju záručnú dobu, po uplynutí ktorej môže byť použitie prezervatívu riskantné.

Správne použitý prezervatív môže obmedziť možnosť nakazenia sa sexuálne prenosnými chorobami, ale aj prenos smrteľne nebezpečných vírusov zika alebo ebola, uviedlo americké stredisko CDC.

#styk #prezervatív #choroby
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Na dovolenku si nezabudnite zobrať potrebné lieky, možno sa zídu.
Sen, o ktorom ste snívali sa vám začne...

+ Vyrážky na tele môžu byť spôsobené zlým opaľovacím mliekom.
Hnev vám dnes nepomôže, musíte myslieť...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk