Rozchod? Osušte si slzy, až také zlé to nie je

06.07.2018 14:30
Smútok z rozchodu môže viesť k odmietaniu jedla...
Smútok z rozchodu? Nemajte strach, nebude trvať večne. Autor:

Prvý moment je strašný - vaša láska je preč. Odišla od vás, zabuchla za sebou dvere.

Ale hneď, ako prvotný šok pominie, si slzy osušte a pozrite sa na svoj život. Naozaj je to bez neho až také zlé? Určite nie – stačí sa zamerať na tie správne veci.

Na svoj život sa zrazu pozeráte celkom jasnejšie. Dôvod? Ste naň sama. Pribudne zopár povinností, ale aj tie sú v tomto okamihu prospešné. Nemáte totiž čas myslieť na stroskotanú lásku. Musíte si hľadať nový byt, prípadne ho zariadiť… Je na čase zdokonaliť sa v šoférovaní, pretože už tu nie je on, kto po vás príde, kam potrebujete. Musíte vybaviť to či ono, poradiť si s maličkosťami, ktoré boli počas vášho vzťahu jeho starosťou. Neberte to ako záťaž, naopak – berte to ako príležitosť naučiť sa o seba starať celkom sama.

Voľný čas – iste, zrazu ho je o čosi viac, pretože ho netrávite s ním. Máte voľné večery aj víkendy… Nie, nesmúťte! Vytočte číslo kamarátky či kolegyne a pozvite ju k sebe, zavolajte do kina či kamkoľvek sa vám žiada. Nemôže? Opäť sa nič nedeje. Program si predsa môžete užiť aj sama – treba sa len odhodlať a vyraziť.

Čo môžem pre seba urobiť? Všetko sa počíta. Nemusíte začať ničím ohromným, ide o to, aby ste sa zabavili, niečo naučili, cítili sa príjemne a stúplo vám sebavedomie. Je len na vás, či sa rozhodnete pre niečo, v čom ste dobrá, alebo sa vydáte celkom novým smerom. Nemusíte sa nikomu prispôsobovať, nič vysvetľovať ani sa ponáhľad domov. Venujte sa veciam naplno a tešte sa z roho, akú vám prinášajú radosť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#láska #rozchod #začiatok
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku