Žijete v celibáte? Takto naň zareaguje vaše telo!

, 29.05.2018 11:00
sex
Ak chýba sex, telo produkuje menej estrogénu. Autor:

Možno, že ste čerstvo rozídená, dlhší čas single alebo nemáte sex zo zdravotných dôvodov. Je jedno, aký máte dôvod, no sex ste dlhší čas nemali.

Vedzte, že to má negatívny vplyv na vaše telo. Vyzerá to tak, že „vedľajšími účinkami“ trpia hlavne ženy.

Budete smutná

Sex znamená viac ako orgazmus. Telesný kontakt má v sebe vždy niečo upokojujúce (napokon, maznanie je prvý spôsob, ktorý nás v detstve upokojil). Objatia, hladkanie a dotyky môžu regulovať náladu, pretože dotykom uvoľňujeme hormón oxytocín, nazývaný tiež ako hormón lásky.

Vaša membrána môže zoslabnúť

Najmä u žien, ktoré prechádzajú menopauzou, môže chýbajúci sex negatívne ovplyvniť sliznicu vagíny. Stratí elasticitu a bude menej zásobená krvou. Bez „tréningu“ bude sex, ak k nemu neskôr príde, bolestivý.

Hrozí vaginálna suchosť

Ak chýba sex, telo produkuje menej estrogénu. V pošvovej stene sa nachádzajú estrogénové receptory. Pripojenie ženských pohlavných hormónov zvyčajne zabezpečí prietok krvi, vlhkosť a tvorbu buniek sliznice pošvy. Estrogény tiež ovplyvňujú pH vaginálnej tekutiny. Bez sexu sa stáva vagína po nejakom čase suchšou.

Menštruačné ťažkosti sa môžu zhoršiť

Hurá! Ďalšia „dobrá“ správa! Sex počas menštruácie zmierňuje ťažkosti, ktoré spôsobuje. Ak ho nemáte, musíte bolestivé kŕče pretrpieť.

Budete viac pociťovať stres

Sex pomáha zmierniť stres a uvoľniť sa. Dlhšia pauza môže viesť k tomu, že sa budete cítiť vystresovane a neuvoľnene.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#oxytocín #dotyk #vagína #estrogén #menštruácia #menopauza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku