Viete odhadnúť čas, kedy je vhodné sa rozísť?

04.05.2018 17:00
láska, problém, vzťah, rozchod
Vo vzťahoch je potrebné odhadnúť, kedy je lepšie dať si zbohom. Autor:

Nájsť si toho pravého je málokedy vec prvého pokusu. Preto sa treba už vopred pripraviť na to, že niektoré lásky ostanú len ako spomienky. Odhadnúť chvíľu, kedy je nutné dať si zbohom je ten najťažší krok na spoločnej ceste.

Je to nutné

Každý vzťah sa začína pekne, láskou, porozumením a chvíľami, pre ktoré žijete. No Elizabeth Overstreet, autorka kníh a spíkerka na tému vzťahy hovorí, že vo vzťahoch je potrebné odhadnúť aj bod, kedy je lepšie dať si zbohom. Ak ho totiž prepasiete, zo vzťahu neostane spomienka na fajn človeka, s ktorým ste si len jednoducho nesadli, ale začne sa kaziť všetko aj to pekné, čo ste zažili a to nikto z vás nepotrebujete.

Neustále argumentujete

Nadobúdate pocit, že veci už nejdú tak ľahko ako kedysi. Spontánne. Raz jeden raz druhý, spoločne s úsmevom. Každú vec, ktorú chcete presadiť musíte vyargumentovať. Nehádate sa, nerobíte si prieky, ale musíte stále dookola argumentovať váš názor, či už ide o prechádzku, film, alebo len tak ničnerobenie. Argumentovanie unavuje a ak ste v tejto o fáze, je potrebné vedieť, že lepšie to nebude.

Rozdielne problémy

Elizabeth Overstreet poukazuje na to, že je vhodné premýšľať o rozchode, ak s partnerom riešite úplne rozdielne problémy. Príkladom je, že on je posadnutý úspechov v práci, radí sa s vami, ako sa dostať vyššie, čo je vhodné na budovanie jeho kariéry a imidžu, no vy by ste radšej vyberali meno pre dieťa. To tak trochu súvisí aj s plánovaním budúcnosti. Práve záležitosti, ktoré aktuálne riešite, do veľkej miery určujú to, ako bude váš vzťah vyzerať. A ak sa líšia, líšiť sa bude aj budúcnosť.

Cítite sa stále horšie

Partnerstvo a dokonalosť nie sú synonymá. Netreba sa rozchádzať, ak máte na dva dni tichú domácnosť. No odlúčenie je možno potrebné zvážiť, ak sa spolu cítite stále horšie. Znaky sú podľa Elizabeth Overstreet jasné. Kazí sa večerná pohoda, zaspávanie v náručí, chýba nadšenie, keď sa máte vidieť, viazne to v posteli, v rozhovoroch, žijete spolu ako spolubývajúci. Je to čas na radikálnu rekonštrukciu vzťahu, alebo odlúčenie. Inak to zaváňa trápením.

Pekný rozchod existuje

Nebude bezbolestný, možno nebude bez sĺz, ale nebude to o hádkach, naschváloch, podvádzaní, lámaní si srdca. Skôr o pochopení, že nie ste jeden pre druhého stvorení a je lepšie hľadať inde. Tak máte šancu zachovať si pekné spomienky a hoci sa možno stále ľúbite, nebudete si komplikovať život.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#rozvod #rozchod #manželská kríza #láska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nemusíte všetko stihnúť za jeden deň, oddýchnite si.
Priznajte si svoju chybu, neubudne z vás.
...

+ Zamyslite sa nad svojim životom a zmeňte na ňom niečo k lepšiemu.
Niektoré veci môžete urobiť aj neskôr,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk