Digitálne zariadenia spôsobujú čoraz viac hádok medzi partnermi

05.05.2018 14:00
telefón, žena,mobil
Stále visíte len na sociálnych sieťach? Autor:

Sedíte v príjemnej vinárni, ale váš drahý namiesto do vašich očí hľadí do mobilu? Áno, to človeka nahnevá.

Závislosť od digitálnych zariadení už pohltila množstvo ľudí. Stačí, ak sa rozhliadnete okolo seba počas večere s partnerom či posedenia s kamarátmi v kaviarni – ľudia viac, než s človekom oproti nim komunikjú s tými v mobiloch. nezáujem o okolie, ale prehnaný záujem o to, čo sa deje vo virtuálnom svete… Práve to môže spôsobiť hádky, ako uvádza aktuálny prieskum spoločnosti Kaspersky Lab.

Používanie zariadení môže viesť k hádkam medzi blízkymi a to z rôznych dôvodov – k tým najčastejším patrí nadmerné používanie zariadení alebo kybernetická bezpečnosť.

Napríklad, 51 percent ľudí sa priznalo k hádke kvôli používaniu zariadenia počas spoločného stolovania alebo rozhovoru. Viac ako polovica (55 percent) respondentov mala s partnerom konflikt z dôvodu nadmerného času stráveného na zariadení. Toto percento je ešte vyššie (58 percent) pre páry, ktoré spolu žijú v jednej domácnosti v porovnaní s 49 percentami tých, ktoré sú vo vzťahu, ale žijú oddelene. Ľudia celkom prirodzene túžia po pozornosti blízkeho človeka.

Nielen nadmerné používanie zariadení je dôvodom sporov v digitálnej oblasti medzi partnermi. Zdrojom problémov je nepochybne aj samotný prístup k zariadeniam. Štvrtina respondentov (25 percent) sa napríklad nevedela dohodnúť, kto je na rade v používaní zariadenia. Búrku vo vzťahoch spôsobili tiež zabudnuté dobitie zariadenia (45 percent) alebo jeho strata (28 percent).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#mobil #hádka #technológie #závislosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku