Jedináčik či najstarší zo súrodencov? Pozor, zvyšuje to šance k nevere

05.05.2018 08:00
sestry, súrodenecký vzťah, súrodenci
Starší súrodenci majú vyššie sklony k nevere. Autor:

Má váš partner sklony k nevere? Záležať môže aj od toho, z akej rodiny pochádza.

Nemáme však tentoraz na mysli sociálne pomery či lásku matky k dieťaťu. Faktorom totiž môže byť aj to, či váš partner vyrastal ako jedináčik, alebo bol prostredným dieťaťom či najstarším z potomkov.

Vo výskume, z ktorého citoval Independent.co.uk, sa ukázalo, že najvyššiu pravdepodobnosť nevery preukazujú ľudia, ktorí vyrastali ako jedináčikovia a bez súrodencov. Ide pravdepodobne o spôsob vyžadovania si pozornosti, na ktorú boli zvyknutí práve počas detstva.

V prípade, ak sme vyrastali so súrodencami, riziko na neveru síce klesá, ale nemizne. A tiež sa dá diferencovať medzi jednotlivými rolami v súrodeneckom vzťahu. Výraznejšie sklony pre neveru ukazujú tí, ktorí boli najstaršími zo súrodencov, za nimi nasledujú najmladší.

V prípade troj a viacčlenného počtu súrodencov sú prostredné deti najpoctivejšie a podľa prieskumu, ktorý vznikol na základe údajov a dotazníkov zo zoznamovacej stránky pre zadaných, majú najnižšiu pravdepodobnosť podvádzania svojho partnera.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rodina #nevera #partner #súrodenci #mladší #jedináčik #starší
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Teplé kúpele pre vás môžu byť ten najlepší spôsob relaxácie.
Myslite na zadné dvierka, rodinu...

+ Vhodný čas na preventívne vyšetrenie u zubného lekára.
Nakúpite len nevyhnutné, myslite na predčasné...