Túžite po väčšej spokojnosti? Tak objavte slovo DOSŤ

02.05.2018 11:00
blond, žena, modrá
Ste konečne spokojná? Autor:

Dosť! Dnes som už pracovala dosť. Zarábam dosť na pokrytie mojich výdavkov. Som dosť štíhla, pekná aj úspešná.

Slovo dosť sme akoby vytesnili z našich životov. Veď, kto si počas dňa úprimne povie, že má naozaj dosť? Reklama na nás útočí zo všetkých smerov – nemáme dosť dobrý telefón, dosť bezpečné auto, dosť trendové zariadenie… Okolie sa nás snaží presvedčiť, že k dokonalému šťastiu nám stále niečo chýba. Šťastní nebudeme bez exotickej dovolenky, bez drahého krému proti vráskam, bez nového robotického vysávača… Ten zoznam je nekonečný a našu myseľ slovo dosť nahlodáva ako otravný červík.

Ak túžite byť šťastnejšia, spokojnejšia a žiť si príjmený život, dostaňte viac slovíčka dosť do vášho každodenného prežívania. Viac môžete mať totiž vždy. Ale pozor – viac- nemusí mať nikdy koniec. Iste, akýsi druh nespokojnosti nás ženie dopredu a nie nadarmo sa hovorí: „Nikdy nemôžeš byť stopercentne spokojná“. Ale tá cesta sa potom nikdy neskončí. Stále budeme prenasledovaní niečím, čo nám akože chýba. Aj keď nám nechýba vlastne nič.

Pozrite sa na svoj život – svoje hranice ste prekročili mnohokrát, snažili ste sa dosť, aby ste dosiahli to, čo máte. Nie je čas vychutnávať si všetko, čo sa vám podarilo? Usmejte sa pri pohľade do zrkadla a povedzte si – dnes som spokojná, mám všetkého dosť. A tešte sa z toho!

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#šťastie #spokojnosť #pokora
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nebojte sa budúcnosti, všetko bude najlepšie ako môže byť.
Na niektoré otázky si nechajte dostatok času,...

+ Aj pri pozeraní televízie si môžete dostatočne oddýchnuť.
Kladiete na seba príliš vysoké nároky, ktoré...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk