Veci, ktoré nie sú skutočnou láskou, ale dajú sa s ňou pomýliť

23.03.2018 11:00
láska, vzťah, problém
Nahovárate si, že ho máte rada, ale možno je všetko inak. Autor:

Čo je vlastne láska? Možno ste si aj vy niekedy položili túto otázku. Je to teplý čaj na raňajky, úsmev po zobudení, kvalitný sex, alebo vodenie sa za ruky? Niektoré veci sa ako láska tvária, no časom zistíte, že sa za nimi skrýval len klam.

Žiarlivosť

V každom zamilovanom človeku je trochu žiarlivosti. No to nie je láska. A rozhodne nie je žiarlivosť niečo, podľa čoho by ste mali merať to, ako vás ten druhý ľúbi. Žiarlivci vedia byť manipulátori, násilníci, otravní spoločnici omnoho viac ako milujúci partneri. Žiarlivosť je vo vysokej miere škodlivým aspektom vzťahu a vôbec jej výšku netreba odvodzovať od miery lásky, hoci sa vám to môže snažiť polovička nahovoriť.

Sex

Ak ste s niekým kvôli tomu, že je dobrý v posteli, pozná miesta, kde zatlačiť a vyhovujete si na telesnej úrovni, môžete tomu hovoriť vzťah, kamarátstvo s benefirmi, alebo výpomoc, no nie láska. Sex bez lásky síce nie je úplne kompletný, ale niektorým jedincom stačí. Preto pozor, ak vám partner tvrdí, že sex môže poslúžiť ako dôkaz lásky. Ak je láska postavená na tomto jedinom bode, tak sa zaplietate s niekým, kto nemá o skutočnej láske ani poňatia.

Ľútosť

Nahovárate si, že ho máte rada, ale možno je všetko inak. Na svete sú páry, ktoré sú spolu z akejsi ľútosti. A tá môže mať viac rovín. Niekedy je to ľútosť nad samotou a snaha byť s niekým, alebo dokonca ľútosť nad partnerom, čo by bez vás robil. Práve takéto správanie nie je láskou, skôr iba cudzopasením na citoch.

Slová

Myslia si to hlavne muži, že stačí mať plné ústa slov o láske, naučených fráz a zaručených klišé. Že to stačí, že kvetnatými súvetiami zahrajú všetko dostratena. Lenže pri láske platí, že ju nedokladujú slová, ale správanie a činy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#láska #ľútosť #žiarlivosť #zaľúbenosť #klišé #frázy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku