Ako spracovať rozchod? Musíte prejsť 4 fázami

, 13.02.2018 11:00
zena, smutok, tyranie
Smútok aj hnev sú po rozchode normálnymi emóciami. Autor:

Nebráňte sa smútku ani hnevu. Trápenie po rozchode nebude trvať večne.

1. Popieranie

Rozchod v prvých dňoch nedokážete spracovať a nastáva jeho popieranie. Realitu si nechcete pripustiť a stále dúfate, že všetko je iba zlý sen, z ktorého sa prebudíte. Domnievate sa, že on sa ešte vráti, že si všetko rozmyslí a svoje rozhodnutie zmení. Stav vecí také, aké sú, neakceptujete.

2. Chaos emócií

Ste opustená, smutná, neviete, čo bude s vašou budúcnosťou. Striedajú sa u vás pocity hnevu, ľútosti, nenávisti… Večer plačete, ráno už svoj stav nevidíte tak beznádejne – striedanie nálad je normálne a musíte si prejsť všetkými, aj negatívnymi emóciami.

3. Preorientovanie

Rozchod ste akceptovali, veľká ľútosť či hnev sú preč. Už viete, že predošlý vzťah neobnovíte, začínate si v živote hľadať iné ciele. Orientujete sa viac na seba, na svojich priateľov, lúčite sa s minulosťou. Ste pripravená stretnúť sa s novými ľuďmi a uvažovať aj o tom, či by mohli byť súčasťou vášho života.

4. Nový plán

Rozchod je zabudnutý, nové životné plány dostávajú reálne kontúry. Ste optimistická, tešíte sa zo života, možno už máte vo svojom okolí muža, nad ktorým uvažujete. Svojim citom necháte voľný priebeh, ste pripravená sa zamilovať.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#rozchod #popieranie #ľútosť hnev
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nedržte v sebe svoje problémy, zverte sa niekomu, nerobí vám to dobre.
Neriešte chyby iných, riešte tie...

+ Netlačte do seba zbytočne veľa liekov, nič nie je také zlé ako sa zdá.
Nezabúdajte si preveriť všetky...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk