Necítite sa pohodlne vo vlastnom tele
Všetko sa to začne pohľadom do zrkadla, alebo úzkymi šatami. Terapeutka Mary Jo Rapini hovorí, že to dokonca môže vyvolať aj nemiestna narážka či už od partnera, alebo okolia smerom k vašej postave. Ak sa necítite so sebou spokojná, veľmi ťažko nájdete potešenie v tom byť s niekým nahá. Základom je nájsť istotu a spokojnosť sama v sebe. Ak sa budete cítiť telesne fajn, aj chuť na telesné prežitky sa zvýši.
Z jedného vzťahu do druhého
Striedanie partnerov, milencov, hľadanie toho dokonalého a môže podľa Mary Jo Rapiniovej viesť k vzťahovej frustrácii a zisteniu, že žiadny chlap akoby nebol dobrý. No a s tým súvisí aj nechuť si užiť sex. Pretože ak sa pri množstve vzťahov z neho stane len pudová a telesná záležitosť, skôr či neskôr vás prestane napĺňať.
Hormonálna antikoncepcia
Stáva sa to často. Konečne si chcete užívať sex naplno a stratíte záujem. Nechuť k sexu je častý vedľajší účinok hormonálnej antikoncepcie. Preto ak ste začali pociťovať problémy v oblasti sexuality, nie je vôbec žiadna hanba prísť ku gynekológovi a žiadať zmenu hormonálnej antikoncepcie za iný typ.
Muž pozerá po iných ženách
Mary Jo Rapini si všimla na ženách, ktoré s ňou riešili nedostatok záujmu o sex jednu častú vec. Mali partnerov, ktorí očividne chválili, pozorovali a velebili iné ženy. Preto ak to váš partner robí, aj s cieľom vás možno len trochu nabudiť, rovno mu povedzte do očí, že vám to vadí. Musí to rešpektovať a pochopiť, že žiadna žena nemá chuť na milovanie a nežnosti, ak muž obdivuje iné ženské bradavky.
Partner je hrozný v posteli
Nuž, je to tak. Ak sme povedali v úvode, že sex je tou najpríjemnejšou ľudskou činnosťou, tak len v prípade, že je v ňom empatia, záujem aj zdatnosť. Navyše ak nedosahujete ani uspokojenie, iba partner si „užije svoje“, niet sa čo čudovať, že radšej spíte ako sexujete. Mary Jo Rapini však hovorí, že každý má schopnosť byť uspokojivý milenec, len na tom treba spoločne popracovať a nebáť sa otvorene vypýtať si, čo vám treba.