Buďte vo vzťahu spokojní obaja! Ako na to?

, 10.01.2018 11:00
bozk, láska, milenci, vzťah, romantika
Aj nežnosti každý deň patria k spokojnému vzťahu. Autor:

Držte sa niekoľkých zásad, ktoré do vášho spoločného života vnesú pokoj, rovnováhu aj vzájomnú podporu.

Počúvajte jeden druhého

Odhliadnuc od motýlikov v žalúdku a prvých mesiacov vzťahu je pre dlhotrvajúci vzťah plný porozumenia dôležité, aby ste sa počúvali. Pýtajte sa, ako ste prežili deň, čo vás potešilo, čo nahnevalo, akých ľudí ste stretli, čo sa vám podarilo. Ide o to, aby ste svoje životy navzájom aktívne zdieľali, nielen „existovali“ vedľa seba.

Podporujte sa

Kde inde, než u partnera by ste mali hľadať podporu pre to, po čom túžite, čo plánujete… Je na mieste, aby ste si o svojich túžbach rozprávali a cítili, že je tu ktosi, kto vám drží palce a váš úspech si želá rovnako intenzívne ako vy. Iste, občas je na mieste aj objektívna kritika, ale aj tá musí byť podaná tak, aby ste sa navzájom nezraňovali.

Doprajte si voľnosť

Obaja sa z času na čas potrebujete nedýchnuť mimo vzťahu. Ponechajte si svojich kamarátov, trávte s nimi čas, prevetrajte si hlavu… To, že s niekým žijete, nemá znamenať, že všetkých okolo vás úplne odstavíte. To by sa vzťah po čase stal poriadnou nudou. Doprajte si istú dávku slobody a domov sa obaja budete vracať s radosťou

Nezabúdajte na intímnosti

Bozk na rozlúčku, bozk na dobrú noc, objatie, pohľadenie, láskyplný pohľad… To všetko sú maličkosti, ktorými si navzájom dávate najavo, že toho druhého milujete. Iste, aj skvelý sex patrí k spokojnému vzťahu. Všetko správne namixujte tak, aby ste boli obaja spokojní a ani jeden nemal pocit, že vo vzťahu citovo stráda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#rozhovor #partner #kamaráti #Dôvera
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Za určité veci by ste sa hanbiť nemali, premyslite si to.
Ak chcete povedať výhrady, buďte pokojne...

+ Zrak potrebuje pravidelnú kontrolu, potrebujete opakovane vyšetrenie.
Je čas nakúpiť darčeky na Vianoce,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk