Prečo sme neverní? Toto sú štyri najčastejšie dôvody!

, 14.12.2017 11:00
nevera, vzťah, láska
Ilustračné foto. Autor:

Monogamia je niečo, po čom túži každá žena, napriek tomu je štatistika desivá. Každý piaty človek, ktorý má vzťah, podvádza partnera. Prečo vlastne?

Nevera zo zlosti

Hnev na partnera je najčastejším dôvodom nevery. Ak sa niekto cíti vo vzťahu zanedbávaný (napríklad, keď partner trávi väčšinu času v práci, je nepozorný a nevie obdarovať), často dochádza k nevere. Tento motív býva častokrát výkrikom po pozornosti a jasným príznakom nedostatočnej komunikácie vo vzťahu.

Neistota

Ľudia s nízkym sebavedomím majú tendenciu byť nevernými. Môže ísť buď o hlbokú neistotu, alebo neistotu, ktorá sa prejaví počas vzťahu. Ak sa niekto cíti málo atraktívny, príliš starý, neúspešný alebo má pocit, že v partnerstve dostáva príliš málo uznania, snaží sa o to „niekde inde“. „Chcem sa znova cítiť krásny a mladý“, je častý motív.

Sex

Sex sa umiestnil v tomto rebríčku až na treťom mieste dôvodov, prečo ľudia riskujú svoj aktuálny vzťah a partnera podvedú. Ak už sex v spálni nemajú, hľadajú ho v inej posteli. Podľa párových terapeutov nie je nedostatok sexu hlavným spúšťačom, ale skôr výsledným pocitom zanedbávania.

Notorickí podvádzači

Pre niektorých ľudí monogamia jednoducho neprichádza do úvahy. Dokonca aj keď sa snažia byť vernými, niekde hlboko vnútri si nevedia predstaviť, že by zbytok života spali už len s jednou osobou. Títo ľudia majú všeobecný problém s „pútaním sa“, a príčiny ich nevery nemožno hľadať len v súčasnom vzťahu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#nevera #monogamia #uznanie #komunikácia #zlosť #vernosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Prehodnotíte životný štýl, trpíte príliš často únavou a nervozitou.
O dobré nápady sa...

+ Držte sa ďaleko od chorých, ak cestujete vo verejnej doprave.
Vyhnite sa na pracovisku debatám o...