Vitamíny, ktoré vám vrátia chuť na sex

10.11.2017 13:00
hrozno, kuchyňa
Polyfenoly v hrozne zlepšujú prúdenie krvi v pohlavných orgánoch. Autor:

Sexuálna túžba nie je samozrejmosť a úzko súvisí aj so stavom organizmu. Slabšie libido môže byť aj výsledkom zle nastavenej životosprávy.

Kamarát vitamín E

Účinky vitamínu E vnímajú ženy často skôr cez filter krásy. Poznajú, že je to silný antioxidant, zlepšuje stav pokožky a pomáha pri menštruácii. Málokto vníma aj jeho ďalšiu vlastnosť a to intenzívne zlepšovanie sexuálnej chute a nárast libida. Áno aj takto účinkuje obľúbené éčko. Ak by ste nevedeli, kde ho hľadať, tak skúste mandle, vnútornosti, lieskovce, rastlinné oleje, mlieko. Bude tam.

Polyfenoly

Ak sa zameriate na prvky, ktoré zlepšujú radosť zo sexu aj túžbu, tak vlastne ozdravíte celé telo. Príkladom sú polyfenoly. Tieto látky podľa magazínu Sexuálnej medicíny zlepšujú prúdenie krvi v pohlavných orgánoch ako ženy tak muža. Takže chuť na milovanie vzrastá a rozkoš je obojstranne lepšia. Polyfenoly nájdete v hrozne, malinách, čiernych ríbezliach, rajčinách aj kakau, či v červenom víne. Okrem iného pomôžu zlepšiť hladiny cholesterolu, chránia bunky pred poškodením a dodávajú telu aj celkovú, nielen sexuálnu vitalitu.

Ginko

Pamäť aj sexuálny apetít prakticky stimuluje na rovnakom základe. Pomáha prekrveniu a tým sa intímne miesta stávajú citlivejšie a telo žiadostivejšie. Ginko sa v starovekej Číne dlho využívalo ako spoľahlivé afrodiziakum. Podpora pamäte bola dlhodobo len pridruženou funkciou.

B a zinok

Táto dvojkombinácia ženu nikdy nesklame. Vitamín B pomáha upokojiť nervový systém a zlepšuje náladu. Presne to, čo človeku treba, aby sa vymanil zo zovretia stresu. A zinok zvyšuje hladinu testosterónu, čo zasa zapája tie správne mechanizmy, aby uvoľnené telo malo chuť na radovánky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#životospráva #vitamíny #sexuálna túžba #polyfenoly #libido
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Naplánujte si masáže, na bolesť chrbta vám to pomôže.
Nevyzvedajte v práci, viete len toľko koľko je nutné...

+ Vaše telo potrebuje viac vitamínov, doprajte mu ich dostatok.
Nenechajte sa oklamať malými písmenkami na...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk