Ženy žijúce single sú zdravšie ako tie, ktoré majú po boku muža

, 07.11.2017 15:00
single žena, zúfalá žena, problém, starosti
Ste single? Tak to ste na tom zdravotne lepšie. Autor:

Ako sú na tom muži? Ktorí sú na tom zdravotne lepšie? To vás prekvapí.

Rôzne štúdie porovnávajú, ako sa život človeka zmení potom, čo opustí status single a zakotví vo vzťahu. Aktuálna štúdia, pod ktorú sa podpísala Univerzita v talisnkom meste Padova a jej výsledky zverejnil magazín Journal Of Women’s Health, sa zamerala na zdravie žien. A porovnal stav tých, ktoré žijú ako single s tými, ktoré sú vo vzťahu. Ako to dopadlo?

„Slobodné ženy sú zdravšie než tie, ktoré žijú vo vzťahoch. A zdravotne najhoršie sú na tom ženy v posledných mesiacoch vzťahu tesne pred rozchodom,“ uvádza štúdia.

Lekári pozorovali 2 000 mužov a žien počas obdobia štyroch rokov, zamerali sa na ich zdratovný stav. Vdovy napríklad prežívajú viditeľne menej stresu, sú menej vyčerpané či depresívne než ich rovesníčky žijúce vo zväzku," udáva štúdia.

U mužov bol výsledok presne opačný. Po odlúčení od ženy alebo po jej smrti sú muži menej zdraví. Ubíjajú ich najmä nové povinnosti, ktoré po smrti partnerky zostávajú na nich – ide o varenie, pranie či iné domáce práce a zlyháva aj ich starosltivosť o vlastné zdravie."

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#ženy #zdravie #single #muži
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nemyslite na nič zlé, všetko bude v absolútnom poriadku.
Nevzdávajte sa, vždy môže byť ešte horšie, tak sa...

+ Neničte si neustále zdravie svojimi zlozvykmi, dobre si všetko premyslite.
Dnes vám pôjde naozaj práca...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk