Nevera môže prospieť vzťahu, vyhlasuje americká odborníčka

30.10.2017 07:00
láska, vzťah, problém, nevera
Môže byť nevera pre vzťah prospešná? Autor:

Je to posledná stanica? Aj vy si kladiete túto otázku, ak do vzťahu vstúpila nevera? Podľa Američanky Esther Perelovej však môže ísť o pozitívny stimul pre vzťah.

Odborníčka na párovú terapiu a sexuálne vzťahy sa domnieva, že nevera môže posilniť manželstvo. Píše o tom britský Observer. „Veľa nevier a románikov znamená rozchod, ale niektoré môžu znamenať opravu,“ myslí si Perelová, ktorá o tejto téme dokonca napísala celú publikáciu. Ako sama hovorí, neveru nikdy nemôžeme označiť jednoznačne za dobrú alebo zlú. Tak ako nič v našich životoch nie je čierne alebo biele.

Podľa Perelovej by sme si mali uvedomiť, že činy, ktoré robíme, majú následky, ale zároveň by sme nemali za každú cenu veci vo vzťahu uzatvárať. „Len tlačiť ľudí do rozvodu a tvrdiť, že rozvod je to najsprávnejšie riešenie, ak sú v hre rodinné väzby. Nie je to vždy najrozumnejšie riešenie,“ uviedla Perelová.

Psychologička si myslí, že výsledkom nevery môže niekedy byť, že vzťah po nej je čestnejší, otvorenejší a prehĺbi sa. Základom je však ochota o komunikáciu a tiež snaha o riešenie stavu, v ktorom sa manželstvo s prítomnou neverou ocitlo.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#pomoc #manželstvo #sex #nevera #pozitívum
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Oddeľte od seba pracovné a rodinné povinnosti, uľaví sa vám.
Dôverujte svojim pocitom, privedú vás v...

+ Je na čase lepšie si zorganizovať svoj čas a venovať sa aj svojmu zdraviu.
Nájdite si prácu, ktorá vás...