Duševná matematika
Rande je vždy nesmelou výmenou pocitov, pohľadov a gest. Zvažovanie a vyhodnocovanie na oboch stranách, či vám hodinka s novým objavom postačí ako celoživotná skúsenosť, alebo sa vám zdá, že sedíte s človekom, ktorý vám bude vyhovovať omnoho dlhšie. Mnoho z týchto vecí naznačí vzťahová matematika, ako tomu hovorí expertka na vzťahy Rich Santos.
Nevnímate čas
Nepatrí sa po radne dohadovať si dôležité stretnutie a ukončiť ho so slovami, že sa musíte ponáhľať. Jedine ak ide o výhovorku. Na dobrom rande nevnímate hodiny. Čas ide sám od seba, minúty bežia ako sekundy a vy zisťujete, že pôvodne plánovaný časový úsek ste poriadne prešvihli. Ale vôbec vám to nevadí.
Tešíte sa na ďalšie rande
Už po skončení toho prvého si vlastne dohodnete ďalšie stretnutie. Nie, že si zavoláte, napíšete, rovno sa jednoducho dohodnete na konkrétnom čase aj mieste. Ak máte obaja o tento akt záujem, je to jasné. Ste na rovnakej vlne.
Rozdelili ste sa
Nehovoríme o platení, ale o priebehu rande. Santos tvrdí, že obojstranná komunikácia a hlavne akési podvedomé rozdelenie teritórií, je nutný základ na partnerskú symbiózu. Ak sa nestíhate nadychovať, lebo vám človek oproti hneď skočí do reči, alebo naopak niekto príliš dominuje, prípadne si nemáte čo povedať, nebude to hladký vzťah. Ani ak bude náprotivok vyzerať sexi. Podvedomé rozdelenie priestoru je to, čomu sa hovorí aj skvelá súhra.
Žiadne klišé
Nebudeme ich tu spomínať, ale určite to poznáte. Klasické reči, poznámky, akože vtipné repliky. Nie, toto nie je predsa to, čo hľadáte. Ak dokážete viesť na rande svieži rozhovor bez toho, aby ste opakovali frázy z minulosti, navzájom sa dopĺňate a vymieňate si informácie, ktoré považujete za zaujímavé a nielen za prázdne reči, pokračujte v ďalších stretnutiach. Má to potenciál.