Ako k sebe pritiahnuť ľudí?

, 11.09.2017 13:00
priatelia, kamaráti
Ste medzi ľuďmi obľúbená? Autor:

Máte pocit, že ľudia sa vám skôr vyhýbajú? Tu sú tipy, ako si ich získať.

Šťastie je nákazlivé

Nič ľudí nepriťahuje viac ako šťastný človek. Celkom obyčajne šťastný a spokojný so svojím životom. Bez večne zachmúrenej tváre, bez výčitiek, bez ohovárania… Iste, každý má zlé dni a netreba o nich mlčať. Ale tých skvelých musí byť rozhodne viac.

Nie ste na svete len vy!

Dar počúvať či emapticky sa vcítiť do pocitov iných – aj to je čosi extrémne žiadané. Ak máte takýchto priateľov, ste šťastná žena. Podobne sa skúste správať aj vy. Na svete nehľadajte len vás a vaše potreby. Ukážte ľuďom, že ich viete a chcete vypočuť, potlačte vlastné ego a okolie vás bude vnímať celkom inak.

Spoznajte ľudí

Nie s každým si „padnete“ do oka na prvý či druhý pokus. Mnoho ľudí potrebuje čas, aby sa prejavilo, najmä v spoločnosti cudzích. Ak ich však „odpíšete“ hneď na začiatku, priateľov vo vašom okruhu pribúdať nebude.

Ste to stále vy?

Občas máme tendenciu robiť sa „lepšími“ než v skutočnosti sme. Skrývame sa za falošné úsmevy, ironické poznámky – ukazujeme tvár, ktorá nám tak celkom nepatrí. Keď však príde na „lámanie“ chleba, zrazu sme samé sebou a občas nastane problém. Na čo tá pretvárka? Celý život sa predsa pretvarovať nemôžete, je to veľmi náročné.

Doprajte ľuďom priestor

Nesprávajte sa „uzurpátorsky“ ku kamarátom. Buďte veľkorysá, nežiarlite, nikoho neobmedzujte. A ľudia sa k vám budú vracať. Snaha ovládať okrem svojho života aj životy iných sa nevypláca. Každý človek miluje svoju slobodu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#spokojnosť #priatelia #optimizmus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Berte život pozitívne, nedajte sa vykoľajiť drobnými nezdarmi.
Nestrkajte nos do cudzích vecí, v pracovnom...

+ Starajte sa o svoje zdravie, každodennými prechádzkami v prírode.
Nehnevajte sa kvôli nedostatku peňazí,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk