Vďaka tejto maličkosti sú muži atraktívnejší!

, 06.09.2017 15:00
brada, muž, žena, dvojica, pár
Ilustračné foto. Autor:

Aj vy si myslíte, že hipsterská brada je už dávno "out"? Koho by však zaujímal nejaký "trend", ak sa jedná o príťažlivosť?

Potvrdili to vedci

Brada robí mužov atraktívnejšími. Odôvodňujú to dobrými argumentami. Profesori z univerzity v Queenslande totiž odhalili, že brada chráni až na 90 až 95 percent pred škodlivým UV-žiarením. Autor štúdie, profesor Parisi pre britský „The Independent“: „Brada nie je samozrejme taká účinná ako ochrana proti slnku, ale zabraňuje UV žiareniu a chráni tvár aj v tých dňoch, kedy naň ani nepomyslíme.“

Mladšie a atraktívnejšie

To zas spomaľuje starnutie pokožky, zabraňuje vzniku pigmentových či stareckých škvŕn a obmedzuje vznik vrások, ktoré pôsobením slnka vzniknú oveľa rýchlejšie. Muž tým pádom vyzerá mladšie a atraktívnejšie. Je logické, že najmä hustá brada chráni pred negatívnymi následkami slnka – s trojdňovým strniskom je ochrana až o viac ako 50 percent nižšia. S cieľom testovať účinok brady ako ochrany proti slnku, lepili vedci brady bábkam a vystavovali ich hlavy extrémnemu slnečnému svetlu. Merali úroveň žiarenia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vrásky #UV žiarenie #starnutie #slnko #pokožka #brada
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Na popraskané pery pomôže jedine med a babičkina lekáreň.
Budete sa snažiť svoje deti pochopiť, aj...

+ Popremýšľajte, prečo vám chýba energia, nezabúdajte na zdravú stravu.
Výhovorkami len tak žiarite,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk