Vzťah človeka zmení! K lepšiemu či k horšiemu?

, 13.08.2017 08:00
bozk, párik, rande, zaľúbenci
Žijete v páre? Autor:

Odkedy si s ním, úplne si sa zmenila! Odznela podobná veta z vašich úst smerom k niektorej kamarátke?

Zrejme áno… Hoci veta znie negatívne, skutočnosť býva opačná. Vzťah má na väčšinu ľudí pozitívny vplyv. Dokazuje to prieskum, pod ktorý sa podpísala nemecká agentúra Forsa zameraná na sociálne prieskumy a štatistické analýzy.

24 percent opýtaných mužov a žien žijúcich vo vzťahoch uvádza, že vďaka partnerovi sa stalo viac vtipnými. Len 4 percentá priznalo, že sa smejú menej než v časoch, kedy žili ako single. Ale pozitívny vplyv života v partnerstve predsa len má prevahu. 26 percent opýtaných potvrdilo, že vďaka vzťahu sa stali spokojnejšími. 14 percent uvádza, že sa vo zväzku cíti akraktívnejšie. A to napriek tomu, že každý štvrtý opýtaný priznal, že vďaka láske pribral.

Aj charakter ľudí sa vo vťahu mení. Aspoň podľa priekumu. Až polovica opýtaných si myslí, že sú ohľaduplnejší. Muži uviedli, že vďaka spolunažívaniu s milujúcou osobou sa dokážu lepšie vcítiť do pocitov iných ľudí. Aj štedrosť je vlastnosťou, ktorá sa vo vzťahu pozitívne vyvíja. 36 percent ľudí uviedlo, že vďaka vzťahu sa cítia byť štedrejšími.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#láska #dvojica #charakter
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Náročné osobné situácie riešte spoločne s chladnou hlavou.
Rozlúčte sa s vašim nízkym platom, budete mať...

+ Užite si leto plné pohybu, vášmu telu to prospeje.
Uvedomte si, že práca by pre vás nemala byť na prvom...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk