Dobré hádky vzťahu pomôžu, tie zlé ho pochovajú

, 28.07.2017 11:00
partnerská hádka, puntičkár
Opäť sa hádate. Nie je to pričasto? Autor:

Dobrá hádka je konštruktívna. Čo to znamená? Napríklad to, že nemá víťazov ani porazených.

Počas hádky partneri spoločne hľadajú riešenie problému či krízovej situácie, zároveň však ukážu pochopenie pre „súpera“. Ani jednému z dvojice nejde o to, toho druhého úplne prevalcovať. Aj správne sa hádať sa partneri môžu naučiť.

Dobrým tipom po hádke je pauza. Obaja by mali mať dostatok času na „vychladnutie“. Pozor! Zatiaľ, čo vy potrebujete na ukľudnenie 10 minút, partnerovi by sa zišla napríklad hodina. Je dobré to rešpektovať a nechať ho naozaj iba s jeho pocitmi, bez podpichovania. Ak sa atmosféra upokojí, on príde sám. Každý by mal možnosť hádku si „prehrať“ ešte raz a v pokoji rozobrať sám so sebou, o čo v nej vlastne išlo. Dôležitým pravidlom šťastných vzťahov je aj to, že hádku si neberú do postele. K nejakému riešeniu dospejú skôr, než sa uložia na spánok.

Aká je zlá hádka? V podstate sa hádky ťahajú celým vzťahom dlhodobo. Nie sú konštruktívne, sú urážlivé, obaja partneri sa cítia po nich zničení a vyčerpaní. Častokrát sa problémy v hádke nabaľujú a nabaľujú. Vzťah, v ktorom sú konflikty na bežnom poriadku, zdravý nie je. Partneri sa zrejme celkom „minuli“, ich predstavy o živote či rebríčeky hodnôt sú odlišné, čím vzniká vo vzťahu neustále napätie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#riešenie #hádka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Poupratujte si dnes domácnosť, prospeje vám pohyb aj poriadok.
Osviežte si pamäť s angličtinou, budete ju...

+ Oddýchnite si dnes v pohodlí domova, prospeje vám to.
K svojej práci pristupujte zodpovedne a prinesie vám...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk