Ako ho poslať k vode a nepohnevať sa!

, 23.07.2017 08:00
rozchod, kríza, láska
Dokážete sa rozísť tak, aby medzi vami zostal dobrý vzťah? Autor:

Viete, že je to fajn chlap, dobrý človek a mohol by byť príjemný kamarát, ale ako partner u vás skončil.

Rozchod je dosť traumatické obdobie, málokedy sa skutočne naplní odhodlanie ostať aspoň priateľmi. Ako teda povedať, že láska už vyhasla, hoci sympatie ostali a chcete si ostať si blízki, hoci každý pôjde inou cestou.?

Dá sa to, no treba dvoch

Rozchod niekedy nemusí byť vinou oboch, jednoducho sa stane, že už necítite v srdci túžbu ostať s druhým do konca života. Nie je to ľahké, možno prídu emotívne reakcie, no je lepšie priznať si partnerský nesúlad čo najskôr a skončiť s nádejami a sebaklamom. Na to, aby ste sa rozišli ako kamaráti a ostali v kontakte s rešpektom, je potrebné, aby sa k veci správne postavili obaja. Nie vždy sa to dá, ale môžete pre to spraviť minimálne za vás maximum.

Nechajte veci vychladnúť

Ak ste sa rozišli, či už s väčším, alebo menším divadlom, nie je vhodné okamžite tlačiť na pílu a trvať na tom, že musíte ostať priateľmi, pretože si ex-polovičku vážite ako človeka. Dr. Jan Yager hovorí jednoznačne. Nič netreba urýchliť. To v praxi znamená, že sa pokojne nemusíte vidieť týždeň, dva, mesiac. Musia vyprchať emócie a túžby. Potom si môžete opäť sadnúť na kávu a hovoriť o živote. Pretože ak bol partner dobrým človekom, ostane takým aj po vyhasnutí lásky. Netreba sa však s opätovným kontaktom ponáhľať a zaceľovať rany „sekundovým lepidlom“.

Povedzte, čo cítite

Možno sa nerozchádzate kvôli zrade, alebo rozdielnym názorom. Možno je v tom práve to, že spolu nemôžete existovať. Povedzte si otvorene veci z očí do očí. Žiadne klamstvá, nahováranie, ani výhovorky. Žiadne obviňovanie. Aj keď určite nepôjde o príjemný rozhovor, len racionálne zdôvodnenia vedia spraviť jasno v citoch. Potom sa môžete už len spoliehať, že rozum zvíťazí nad srdcom a vy budete môcť spolu ostať v kamarátskom vzťahu.

Nebuďte osobná

Dá sa vôbec bez toho rozísť? Jasné že dá. Netreba sa dostať do ringu a boxovať do seba navzájom výčitky čo to dá. Nie je správne sa do seba pustiť, vykrikovať si všetky zlé vlastnosti a znižovať si navzájom cenu. Ani klišé, že polovička je príliš dobrá pre niekoho ako vy, nespraví dobrú krv. Ak totiž chcete ostať kamaráti, klamstvo sa nehodí a každý vie, že podobné slová nehovoríte úprimne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vzťah #rozchod #koniec #dobrý
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zrelaxujte sa pri príjemnej hudbe a masáži, uľaví sa vám.
Všetko robíte ako robot, dávajte si pozor aby...

+ Zachovajte pokoj a uvedomte si svoje možnosti.
Porozprávajte sa dnes so svojim šéfom o vyššom plate,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk