Úspešní ľudia a nevera - ako to s nimi je?

, 08.06.2017 15:00
sex, dotyk, muž, zvádzanie, gigolo
Ľudia na vyšších pozíciách sú k nevere náchylnejší. Autor:

Čím je človek vo svojom povolaní úspešnejší, tým väčšia je pravdepodobnosť, že bude neverný.

Ľudia, ktorí sú zvyknutí na úspech, majú sebavedomejšie vystupovanie, čím dokážu ľudí priťahovať. Očný kontakt pri flirtovaní, či už ide o mužov alebo ženy vo vyšších pozíciách, dokážu využívať vo svoj prospech lepšie. Sú zvyknutí na výzvy a preto sa nezľaknú, ak ide do tuhého.

Na neveru úspešných ľudí sa vo svojom výskume zameral aj profesor Joris Lammers z univerzity v Tilburgu, do ktorej sa zapojilo 1562 respondentov. Išlo o online dotazník, v ktorom odpovedali na otázky týkajúce sa ich sociálneho statusu, pozície v práci a milostných afér. Z prieskumu vyplynulo, že muži aj ženy vo vedúcich pozíciách sú k nevere rovnako náchylní. Situáciu využívajú najmä počas pracovných ciest. Čím viac stúpa ich pracovný status, tým väčšmi sú náchylní k nevere – ktorá sa im častokrát doslova sama ponúka.

Štúdia tým pádom vyvracia mýtus o pracovne frustrovaných ľuďoch, ktorí si neverou vylepšujú sebavedomie, ktoré majú kvôli neúspechom v zamestnaní nízke.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#nevera #úspech #pozícia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Naučíte sa žiť s chybami, ktoré máte, alebo ich postupne odstránite.
Peniaze berte vážne, mohli by ste...

+ Nepokojný spánok vám znepríjemní deň, nerobte vážne rozhodnutia.
Práca na vás počká aj keď budete...