Ženy hľadajú partnera, ktorý vyzerá ako...

, 17.05.2017 09:00
pracovisko, vzťah, láska
Aj vás priťahuje vždy rovnaký typ mužov? A na koho sa podobajú?? Autor:

Už sa vám stalo, že ste sa zamilovali do rovnakého typu muža, ako bol ex? A všimli ste si, že aj rovnako vyzerá?

Ak áno, nič nové pod slnkom. Vedci tvrdia, že sa vždy zaľúbime do rovnakého typu mužov. A ten má nápadnú podobnosť s… našim bratom! Tak to je trápne, tiež si to myslíte? Avšak pozor, je k dispozícii vysvetlenie, ktoré vôbec nie je zvrátené. Ale k tomu sa vrátime neskôr. Najprv sa pozrime na výsledky štúdie, zverejnenej v časopise Journal of Evolution and Human Behavior.

Pre experiment oslovili 150 dobrovoľníkov, aby vytriedili fotografie životného partnera a brata niekoľkých žien, ako aj obrázky akýchkoľvek cudzích mužov, podľa podobnosti. Nedostali žiadne informácie o tom, ktorí z nich tvoria pár.

V dotazníku bol brat ženy v kolónke, v ostatných boli fotky troch cudzích mužov a fotografia partnera. Účastníci štúdie museli priradiť, ktorí z ukázaných osôb je najpodobnejší bratovi ženy. Podobnosť medzi životným partnerom a bratom sa ukázala až na 78 percent. Vedúci štúdie Tamson Saxton: „Tým pádom máme jasný dôkaz o vnímaní podobnosti medzi bratom a životným partnerom ženy.“

Celkom prekvapujúce to však nie je. Dôvod, prečo hľadáme partnera, ktorý je podobný členovi rodiny, je evolučne podmienené. Cieľom je prenos génov. Čiže zaľúbime sa podvedome do partnera, ktorý má podobné genetické vlastnosti, aké máme my. Týmto spôsobom zvyšujeme šance, že náš potomok bude mať rovnaký pekný nos, ako máme my.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#štúdia #partner #gény #genetika #fotografia #evolúcia #brat
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nájdite si oporu v rodine a vyrozprávajte sa, povedzte čo vás trápi, neduste to.
Nezamdlievajte pri...

+ Večer si dajte pohár červeného vína, prospeje vám.
Neviete čo vás čaká, tak nestresujte dopredu, všetko...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk