Tesne pred rozchodom? Odpovedzte si na tieto otázky

V hlave máte milión myšlienok. Je dobré si ich usporiadať a hľadať odpovede.

smútok, žena, trápenie
Stále premýšľate, či ste urobili všetko?
Autor:

Naozaj som urobila všetko, čo bolo v mojich silách?

Počas vašej partnerskej krízy ste si prešli všetkým možným. A snažili ste sa prísť na riešenie, ako z toho von. Bohužiaľ, nič nezabralo a váš vzťah sa naštartovať nepodarilo. Nemôžete tvrdiť, že ste ho hodili cez palubu. Ak máte v tomto smere svedomie čisté a viete, že ste bojovali, zrejme je rozchod nevyhnutný. A treba si to priznať.

Čo mu chcem ešte povedať

Čas sa kráti. Ak si o pár dní či týždňov poviete s partnerom zbohom, možno už nebudete mať šancu povedať mu všetko, čo ste mali na srdci. S nedopovedanými vetami sa ťažko žije, dokážu človeka dlhodobo prenasledovať. Popremýšĺajte, máte práve poslednú možnosťT, aby ste si „vyliali“ srdce.

Mohla som urobiť niečo inak?

Je to otázka, ktorá vám môže pomôcť v budúcnoti. Rovnaké chyby netreba opakovať a ak si uvedomíte, prečo ste ich robili, dokážete sa im možno v inom vzťahu vyhnúť. Premýšĺať o sebe a fungovaní vo vzťahu s iným človekom je dôležité, aby ste mohli s pokojným svedomím niektoré kapitoly života uzavrieť.

Čo všetko sa po rozchode zmení?

Odpovede na túto otázku si prežijete na vlastnej koži. Je dobré sa „nasmerovať“ na iný život, než na aký ste boli doteraz zvyknutá. Bez partnera po boku? Len si to predstavte, ale bez hrozivých scenárov! Naučíte sa väčšej samostatnosti, budete mať viac času na seba, musíte sa spoliehať na svoje sily. Tieto otázky by vás nemali strašiť, skôr ide o racionálnu predstavu vášho samostatného fungovania.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
vrak, nehoda

Pri nehode na Považí vyhasol život spolujazdkyne. Šoféroval jej manžel

23.04.2017 16:29

Život spolujazdkyne Miroslavy Š. (46) si vyžiadla vážna dopravná nehoda, ktorá sa stala v nedeľu ráno medzi obcami Klobušice a Prejta v okrese Ilava.

Ukrajina, vojaci

V Donbase narazil voz OBSE na mínu, Američan zomrel, dvaja ľudia zranení

23.04.2017 13:31, aktualizované: 15:45

Obrnený voz pozorovateľskej misie OBSE na území ovládanom východoukrajinskými separatistami narazil na protitankovú mínu.

trump

NYT: Trump sa spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.