Hádate sa cez sms-ky? A s akým úspechom?

Najmä impulzívne povahy si nevedia pomôcť. Namiesto toho, aby vyčkali, kým sa s partnerom stretnú zoči-voči, svoju nespokojnosť vyťukajú do mobilu a pošlú.

mobil, žena
Opäť ste nevydržali a poslali sms-ku plnú jedu?
Autor:

Podľa psychológov je to veľká chyba. Ak odošlete zlostnú sms-ku, neuľaví sa vám, skôr naopak. Ak partner nezareaguje okamžite, ste rozčúlená ešte viac ako ste boli. Ak zareaguje podobným štýlom, v akom bola napísaná vaša správa, máte pokazený celý deň. Aj návraj domov.

Konflikt sa nerieši cez sms-ku, vyčkajte na osobný kontakt. Mimika, gestá, tón hlasu – to všetko zohráva svoju rolu. Počas hádky navyše dvojica prechádza rôznymi štádiami, ktoré môžu smerovať k uzmiereniu. Ak nevidíme oproti sebe partnera a jeho priame reakcie na naše výzvy či obvinenia, môže to dokonca vzbudiť úzkosť. Kvôli krátkym sms-kám plných „jedu“ nielen domov prichádzame zle naladení, ale počas dňa nemyslíme na nič iné, len sa odosielanie a čakanie na sm-ky.

Preto, ak chcete čokoľvek riešiť s partnerom, počkajte na správny okamih a najmä na čas, kedy budete spolu. Vyriešiť všetko sms-kami cestou do práce nedokážete. Vzťah je o živej komunikácii, nie o jednostrannom osočovaní či vylievaní si zlosti. Myslite na to pri ďalšom konflikte, ktorý začnete riešiť opäť sms-kou.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

South Korea Koreas Tensions

Čína trvá na odstránení jadrových zbraní z KĽDR

23.04.2017 17:44

Čínsky minister zahraničných vecí Wang I na návšteve v Grécku vyhlásil, že Čína trvá na odstránení jadrových zbraní z Kórejského polostrova.

vrak, nehoda

Pri nehode na Považí vyhasol život spolujazdkyne. Šoféroval jej manžel

23.04.2017 16:29

Život spolujazdkyne Miroslavy Š. (46) si vyžiadla vážna dopravná nehoda, ktorá sa stala v nedeľu ráno medzi obcami Klobušice a Prejta v okrese Ilava.

Ukrajina, vojaci

V Donbase narazil voz OBSE na mínu, Američan zomrel, dvaja ľudia zranení

23.04.2017 13:31, aktualizované: 15:45

Obrnený voz pozorovateľskej misie OBSE na území ovládanom východoukrajinskými separatistami narazil na protitankovú mínu.

trump

NYT: Trump sa spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.