Opäť si nerozumiete? Kde je chyba?

, 05.08.2016 07:00
krik, hádka, kríza
Zasa nastala katastrofa? Autor:

Niekedy sa stačí vyjadriť jasnejšie, či len tak si užiť mlčanie. Opýtať sa na názor alebo povedať stručné, uži si to. Kedy vznikajú nedorozumenia medzi mužmi a ženami? Tu sú príklady:

On mlčí, ona rozpráva

Pár sleduje spoločne film. Po jeho skončení on spokojne sedí a premýšľa, ona neustále čosi hovorí. Ona – je nervózna z toho, že on mlčí. Večer považuje za katastrofu. On – je spokojný a ani len netuší, že spôsobil „katastrofu“.

Ona naznačuje, on nereaguje

„Je tu chladno“ alebo „Tá kuchynská linka by potrebovala umyť“ a podobné konštatovania spôsobia nezhody. Prečo? Ona – očakáva, že on sa „chytí“ a veci podĺa jej náznakov napraví. On – náznaky si vypočuje, ale tým sa to preňho končí. Potrebuje jasnú žiadosť, aby sa rozhýbal.

On ide za kamarátmi, ona trpí

On sa vyberie do blízkeho podniku na stretnutie s kamarátmi. Užíva si to, že je s nimi. Ona – sedí doma, čaká a počíta minúty do jeho návratu. V hlave sa jej víria čierne myšlienky, už vidí neveru. On – príde spokojný domov, ale prekvapí ho hysterická scéna. Nerozumie. Nič predsa nespravil.

Ona chce len poľutovať, on jej ponúka plán

Ona príde zničená z práce. Šéf ju poriadne „zvozil“ pred ostatnými. Ona – túži po objatí, milých slovách, utešení. On – predostrie jej bez zbytočných emócií plán, ako byť v práci lepšia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#hádka #dohoda #komunikácia #trápenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku