Vo vzťahu, v ktorom pár popíja, to lepšie a dlhšie klape

, 29.07.2016 07:00
červené víno, romantika
Čo všetko dokáže červené víno? Pohárik-dva denne si nevyčítajte, práve naopak... Autor:

Ak vás nadpis článku rozosmial, upresnime, že reč nie je o alkoholikoch. Deci vínka sem, deci tam... Láska je krásna!

Deci vínka v bazéne

Túto štúdiu možno označiť za štúdiu roka, pretože čo už je romantickejšie, ako deci vínka, v zime vo vani a pri sviečkach, v lete napríklad v bazéne (bez plaviek). Výsledok štúdie je pozitívny a vyčarí úsmev na perách mnohým párom. Pretože vedci prišli na to, že párom, ktoré spolu popíjajú, to vydrží dlhšie a sú šťastnejšie. Tak potom na zdravie!

Dôvera, rešpekt a spol.

A to sme si ešte prednedávnom mysleli, že najdôležitejšia zo všetkého je vo vzťahu dôvera, komunikácia, rešpekt a vernosť. A tu, pozrime sa, alkohol stlmuje, kto by to povedal? Štúdia, o ktorej sa zmieňujeme, bola zverejnená v časopise Journals of Gerontology. Ukázala, že páry, ktoré spolu vyprázdnia fľašu, majú lepšie vyhliadky ostať spolu a byť šťastní, ako tie ostatné.

Spolu aj zvlášť

Do pozorovania sa zapojilo 2700 párov. Na otázky odpovedali spolu, aj zvlášť. Páry, ktoré mali „rovnaké tempo“ popíjania a sklony vypiť večer pohár červeného, boli šťastnejšie a ich vzťah trval dlhšie ako pri abstinentských pároch.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#alkohol #šťastie #romantika #pár #rešpekt #červené víno #abstinencia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Každý by sa mal ráno trochu rozcvičiť, aby vás počas dňa neboleli svaly.
Snažte sa občas myslieť aj na...

+ Vážte si svoje zdravie a život, neriskujte na každom rohu.
Dávajte si pozor kam zadávate osobné údaje,...