Sex počas menštruácie: 4 dôvody, prečo áno

, 07.03.2016 07:00
sex, láska, objatie
Sex počas menštruácie? Ale áno, prečo nie? Autor:

Čaká vás noc, na ktorú ste sa už dlho tak netešili... A stane sa čo? Presne tak, ako naschvál. Dostali ste menštruáciu.

Je to ako zákon schválnosti. Naše dni prídu, keď s nimi najmenej počítame. V podstate nám to vôbec nevyhovovalo a… predsa. Už sa to nedá zmeniť. Sú páry, ktorým to nerobí najmenší problém, jednoducho používajú pri tejto „príležitosti“ „červený uterák“. Alebo praktizujú sex v sprche. Sú však ženy, ktoré sa o tom hanbia prehovoriť, prípadne na sex v tieto dni nemajú ani pomyslenie. Pre každý prípad. Tu je zopár faktov o sexe počas menštruácie.

Až 30 percent

Sex cez menštruáciu je úplne normálny. Štatistika hovorí až o 30 percentách ľudí, ktorí sú počas „mesiačikov“ sexuálne aktívni. Z toho vychádza, že vôbec nemusíme 2–7 dní do mesiaca žiť v „celibáte“.

Nemá vplyv na rozkoš

Sex počas menštruácie môže byť dokonca náruživejší, lepší. Štúdie preukázali, že menštruácia nemá negatívny vplyv na sexuálnu rozkoš. Naopak. Niektoré ženy majú dokonca počas mesačného krvácania väčšiu chuť na sex.

Vaginálny orgazmus pomáha

Orgazmus pomáha pri menštruačných kŕčoch. Je to naozaj tak, zmiernia sa, keď žena dosiahne orgazmus. Reč je predovšetkým o vaginálnom orgazme.

A bez ochrany!

Áno, aj počas menštruácie môže žena otehotnieť. U žien s pravidelným 28-dňovým cyklom je to menej pravdepodobné. Avšak sú prípady žien, ktoré mali ovuláciu krátko po menštruácii. Keďže spermie dokážu prežiť až sedem dní, je možné otehotnieť aj v tieto dni. Ak patríte do skupiny žien, ktoré vedia o svojej ovulácii a neplánujete práve bábätko, sex počas menštruácie si môžete naozaj užiť. A bez ochrany.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#ochrana #sprcha #celibát #orgazmus #rozkoš #menštruácia #kŕče
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ To, že ste iný nie je zlé, nedovoľte aby vás o tom niekto presvedčil.
Máte pred sebou ešte mnoho práce,...

+ Premýšľajte nad svojim zdravím, mali by ste sa viac snažiť vylepšiť si ho.
Nebuďte na nadriadených až...