Prečo je občas potrebné prekročiť svoju zónu komfortu?

Urobiť krok do neznáma? Skúste prekonať svoje obavy.

04.01.2016 14:30
strach Foto:
Skúste byť odvážnejšia.

Každý z nás má svoju ochrannú „zónu“, v ktorej sa cíti dobre. Skladá sa z každodennej rutiny, zaužívaných návykov, myšlienkových pochodov… Je nám v nej príjemne. Predsa len, z času na čas sa oplatí zo zóny komfortu vyliezť, i keď máme strach. Prečo?

Ak vyjdete zo svojej zóny, podstúpite isté riziko či výzvu. Ak tú zvládnete, vnútorne vyrastiete. A hoci sa opäť vrátite, cítite sa príjemnejšie a sebavedomejšie. Osobný rast je dôležitý pre každého človeka, hoci nie všetky kroky sa nám môžu zdať príjemné.

Prečo sa za každú cenu bránime prekročiť hranice „našej“ zóny? Pretože nás zväzuje strach a neistota, čo sa stane. Kto opustí prácu, ukonči vzťah, odíde z krajiny, kde sa narodil musí zrazu žiť bez svojich zabehnutých rituálov, ktoré ho definujú. A človek si opätovne položí otázku, „kto som“ a „čo v živote skutočne chcem“. Zrazu môžete zistiť, že nové „ja“ sa vám páči a dokáže oveĺa viac než to staré.

Množstvo malých krokov, ktoré smerujú z vašej zóny komfortu, vám napokon môžu priniesť veľkú životnú zmenu. Pozitívnu, pretože ste prekonali svoje obavy a prekážky, ktoré neboli jednoduché. Budete silnejšia a odvážnejšia. Pripravená na nové výzvy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #strach #výzva #obavy #zóna komfortu

+ Precestujte rôzne krajiny, kým vám to zdravie môže umožniť.
Nastal správny čas na veľké zmeny, premyslite si...

+ Užívajte lieky na zvýšenie imunity, potrebujete ich.
Skúste dnes svoje šťastie v lotérii, máte veľkú šancu....