Červený rúž, biele zuby a hnedé vlasy. Sexi trojkombinácia!

, 06.05.2015 15:00
atraktívna žena, bruneta
Táto žena je podľa mužov atraktívna. Je brunetka, má biele zuby a narúžované pery. Dĺžka vlasov je vraj nepodstatná. Autor:

Skutočne sú blondíny tie krajšie? Túžia po nich muži viac ako po tmavovláskach? Čo ich vlastne na ženách priťahuje? Čo je to, čo robí ženu atraktívnou?

Biele zuby

Podľa štúdií majú naše zuby, resp. ich farba veľký vplyv na našu atraktivitu. Niet divu, že sfarbené, zanedbané, krivé či nečisté zuby sa nepovažujú ani náhodou za sexi. Avšak „obyčajné“ biele zuby vyšli v štúdii rovnako (dobre) ako vybielené.

Červený rúž

Štúdia na tému atraktivita zverejnená v Journal of Personality and Social Psychology poukázala na priamy vzťah medzi červenou farbou a príťažlivosťou.

Úzky pás, široké boky

Takáto figúra pripomína presýpacie hodiny a dá sa vyčítať aj z mier, ktoré sa uvádzajú ako tzv. ideálne. Kým boky s prsiami majú mať 90 centimetrov, pás by mal mať len 60.

Dlhé ruky

Áno, znie to komicky, ale zo štúdie tiež vyplynulo, že muži považujú ženy s dlhými rukami za atraktívnejšie.

Brunetky vedú

O blondínkach je viac vtipov a brunetky sú atraktívnejšie. Muži skutočne považujú ženy s tmavými vlasmi za atraktívnejšie ako ženy s bledšími vlasmi. Prekvapivo, dĺžka vlasov v tomto prípade nehrá rolu, na atraktivitu ženy vraj nemá žiaden vplyv.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#atraktivita #biele zuby #bruneta #červený rúž #úzky pás #široké boky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vhodný čas na preventívne vyšetrenie u zubného lekára.
Nakúpite len nevyhnutné, myslite na predčasné...

+ Nespavosť môže byť spôsobená ťažko stráviteľnou večerou.
Investícia do navigácie nemusí byť zbytočná, veď...