Máte pred tridsiatkou? Tieto zásady si osvojte

, 04.08.2014 11:00
žena, matka, šťastie
Čas beží, život si užívajte. Autor:

Niekedy je dobré mať nejaký plán, nemyslíte?

Viac optimizmu

Nenechajte sa každý deň ubiť niečím, čo vám príde do cesty. Kým nejde o život, nejde o nič! A tohto hesla sa začnite konečne držať, majte zo život oveľa viac radosti.

Zavolajte rodičom aspoň raz za týždeň

Hoci bývate na opačnej strane krajiny a máte kopec priateľov, predsa len myslite na to, že rodinu máte iba jednu. A že vaši rodičia čakajú hoci na trojminúrový telefonát od vás a veľmi ich tým potešíte. Nezabúdajte, odkiaľ pochádzate.

Berte veci s nadhľadom

Netreba sa trápiť či hádať kvôli všetkému, čo vám niekto povie, hoci sa vám to nepáči. To by ste sa potom mohli hádať celý život. Nad maličkosťami iba mávnite rukou a už na to nemyslite. Nezaťažujte si hlavu neustále niekoho vyjadreniami…

Majte prehľad o svojich financiách

Už by ste naozaj mali stáť pevne na vlastných nohách a nebežať s prosíkom o peniaze k rodičom vždy, keď potrebujete niečo väčšie. Šetrite si, míňajte len toľko, koľko ste schopná zarobiť. A naozaj myslite aj na to, že „železnú“ rezervu si musíte robiť len vy sama.

Priateľov si vyberajte

Už nemusíte vysedávať každý večer niekde v bare a s ľuďmi, s ktorými si vlastne ani nemáte čo povedať. Priateľov si vyberte podľa toho, ktorí sú vám vzácni, s ktorými sa viete porozprávať o všetkom a ktorí vás neoberajú o energiu.

Zistite, čo chcete naozaj robiť

Už by ste mali mať za sebou pracovné experimenty. V tomto čase je dobré mať rozbehnutú kariéru, ktorá vás teší. V zamestnaní prežijete polovicu života, tak sa snažte zariadiť si to tak, aby vás to v nej bavilo a aby ste mali dobré vzťahy s kolegami.

Zo zlého vzťahu vycúvajte

Ešte máte stále čas nájsť si skvelého chlapa a založiť si s ním rodinu. Nemusíte sa zlého partnera držať zubami nechtami v presvedčení, že si lepšieho nenájdete. Práve naopak, veci riešte ráznejšie, nespoliehajte sa na večné sľuby.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#plány #zivot #zásady #tridsiatka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vždy je vhodný čas na to začať cvičiť, nezabúdajte na kondíciu.
Dnes je pred vami ešte veľa práve, nemáte...

+ Zabudnite na stres a situácie, ktoré vás doňho dostávajú a uvoľnite sa.
V tomto období sa vám bude veľmi...