Hra na slepú babu
Prijať pozvanie na súkromnú party, kde si nemáte čo povedať s hostiteľom, je možné, ba nie až tak výnimočné, trochu riskantné a môže to priniesť i pozitíva. Ak obaja hráte rovnakú hru – on vie, prečo vás pozval a vy to viete tiež, ako i to, prečo ste to prijali – dá sa zachovať obojstranná slušnosť a diplomacia. Možno sú v tom zištné záujmy, ktoré sledujete obaja a nik iný o tom nemusí tušiť. Sú to ošemetné záležitosti, nahlas nevypovedané, ale ak vám obom vyhovujú, je to len vaša vec. Napokon, z takého vzťahu sa neraz zrodí aj skutočná osobná sympatia a ešte vás to celé môže zblížiť.
S ním si nerozumiete, s ostatnými hosťami áno
Jednoduchá príčina prijatia pozvania, aj keď s oslávencom ste si doposiaľ nesadli, je ak sa tešíte na ďalších hostí, s ktorými si rozumiete. Vtedy to príliš neriešite a opäť je na vás oboch, ako to vnímate a ako sa k sebe správate. Hostiteľ vás chce napríklad takisto z jednoduchých dôvodov – nerád by trhal partiu, kde nemusí byť každý s každým najlepší kamarát, vašu prítomnosť oceňuje najmä kvôli lepšej všeobecnej zábave a možno má záujem spoznať vás viac. Hlavne zachovajte korektné vystupovanie, nezneužívajte jeho pôdu na to, aby ste ho ohovárali, vysmievali sa mu, vytvárali skupinky a komploty.
Ide len o vlastný komfort
Najsmutnejšie prípady sú tie povahy, ktoré nejdú na oslavu ani len zo slušnosti, ale tešia sa na podujatie iba z konzumných dôvodov. Takí neraz nevedia čo sa patrí (alebo im vyhovuje hrať jednoduchšieho) a snažia sa hlavne využiť, čo je v ponuke, bez ohľadu na adekvátnu pozornosť voči hostiteľovi. Nielenže sa mu nevenujú, ale šetria aj na darčeku a ich správanie je nanajvýš sebecké. Tým by mali vyslať jasný signál, že v komunite už nie sú vítaní a žiadne nabúce nebude.