Ťaháte vzťah už len vy?

Máte pocit, že váš vzťah držíte pri živote už len vy? Partner sa iba vezie? Dá sa to zmeniť alebo je jasné, že láska pomaly dohorieva? Ako to zistíte?

30.03.2014 14:00
muž a žena, kríza, hádka Foto:
Ako ďalej? Poznáte východisko?
debata

Všetko je na vašich pleciach. Hoci ste láskavá, milá a naozaj sa snažíte, spätná väzba je nulová. Partner nemá záujem o spoločné chvíle, domov sa z práce veľmi neponáhľa a je mu jedno, ako trávite večer. Keď nie ste doma, zariadi sa podľa toho. Nestará sa, kde ste boli ani s kým. Zdá sa, že on je už jednou nohou zo vzťahu vonku…

Ešte nemusíte mať hlavu v smútku. Vzťah môže byť raz hore a raz dole. Presvedčte sa, ako je to s vaším vzťahom. Napríklad takto: Trocha žiarlivosti ešte nikoho nezabila. A vy môžete poľahky zistiť, či ten váš má ešte nejaký záujem na vzťahy. Či mu o vás ešte ide. Spomeňte pred ním šikovného kolegu, ktorý vás pozval na kávu či večeru. Dajte mu pocítiť, že nie ste žiadna chuderka, o ktorú nemá nikto záujem. Žiarlivosť normálneho muža pichne pri srdci a zvyčajne aj naštartuje k nejakým výkonom.

Vzbudiť v ňom žiarlivosť nie je jedinou možnosťou, ako zistiť, či ešte o vás stojí. Aj prekvapenie ako spoločný víkend mimo mesta môže mnohé napovedať. Vykrúca sa? Nemá náladu ani chuť niekam sa trmácať a celý víkend stráviť s vami? Tak aspoň vidíte, ako na tom ste. Nevnucujte sa, jednoducho navrhnite spoločný víkend a keď vám dá košom, vyrazte si s kamarátkou. Určite to zabolí, ale večne dúfať a klamať samú seba nemôžete. Občas je dobré, ak sa dozviete pravdu, hoci nie práve najpríjemnejšiu.

A čo takto šok? Možno ho prebudí k životu. Zbaľte si veci a na pár dní odíďte z domu. Napíšte mu alebo zavolajte a povedzte mu, že si potrebujete od vzťahu oddýchnuť. Povedzte mu aj prečo. Ak nebudete nejaký čas spolu, môžete niektoré veci vnímať jasnejšie. No najmä on. Budete mu chýbať? Alebo mu naopak bude vyhovovať samota? Obaja si doprajete priestor, aby ste si bez veľkých emócií premysleli, ako ďalej. Vy sama možno pochopíte, že takto ďalej žiť vo vzťahu nechcete. Na druhej strane možno aj on uzná, že sa správa zvláštne a začne na sebe pracovať.

debata chyba
Viac na túto tému: #kríza #rozchod #odlúčenie

+ Začnite čo najskôr normálne jesť, lebo týmto tempom skončíte v nemocnici.
Teraz sa vám bude dlhú dobu veľmi...

+ Dávajte si stále nové výzvy, posilní to hlavne vašu psychickú stránku.
Zarobiť si peniaze pre vás nie je...