Sexuálny život zabíja snaha byť normálnou milenkou!

Každý z nás je jedinečná sexuálna osobnosť. Problém je, že v škole, v práci, v živote sme vystavení neustálemu porovnávaniu.

23.03.2014 08:00
sex, vzťah, intimity Foto:
Vyjdite v ústrety špecifickým sexuálnym chúťkam, nájdete cestu k sexuálnej vášni.
debata

Ak sa zvrtne reč na sex, každý je okamžite vystavený pocitu, že je potrebné porovnávanie sa s ostatnými. Pritom snaha byť normálnym v sexe je podľa vedcov cesta k tuctovosti, pretože „normálne“ sexuálne správanie neexistuje.

Prestaňte byť normálny

Doktorka Tracy Cox skúmala ľudí aj ich sexualitu. Mala vo výhľade páry so zásadnými sexuálnymi problémami. Rozmenila si na drobné ich starosti a prišla k spoločnému menovateľovi, ktorý jednoducho stál za každým sexuálnym úskalím. Snaha byť dokonalým, učebnicovým a príkladným milencom ruinovala ako samotného milenca, tak aj celý vzťah. V sexe je to ako v jedle. Každý má svoje obľúbené chute. Tracy preto hovorí, že nič normálne vo svojej podstate neexistuje akurát chutné, alebo mdlé.

Sexuálny život bez vášne a vzrušenia

Polievka bez soli, bez korenia, bez všetkého, čo dodáva chuť. Tak by opísala Tracy sexuálny život párov, ktoré sa snažia súložiť príliš príkladne. Problém je, že niekto má rád veci pikantnejšie, niekto sladšie, ale sex je hlavne o tom, že si užívate to, čo vás baví. Mať predsudky a pocit, že by ste boli zvrhlými, ak náhodou prekročíte isté medze, nie je cesta k tomu, aby ste boli „normálni“ milenci. Okrešete totiž svoje záľuby a sexuálne chute a miesto správne pikantnej omáčky si navaríte polievku takpovediac bez chuti.

Nechajte vyniknúť vaše osobitosti

Zabudnite na to, čo sa patrí, čo je dobré, čo sa má, alebo je slušné. Počúvajte partnera, počúvajte seba, počúvajte svoju sexuálnu túžbu. V posteli ste iba vy a partner. Normálnymi byť nemusíte nikdy. Mimochodom ak partner stráca záujem o sexuálne hry, dokonca sa objavia problémy s erekciou, do veľkej miery za to môže byť zodpovedná aj „normálna“ sexuálna všednosť. Vyjsť v ústrety špecifickým sexuálnym chúťkam znamená nájsť cestu späť k sexuálnej vášni a zo sexu bude miesto povinnosti opäť záľuba.

Užívajte si

Prečo si neužiť sex naplno? Veď susedia nemajú vo vašom byte kamery. No a pri prílišnej vášni, či hluku vám môžu akurát závidieť. Svet priemeru hovorí o misionárovi, predohre, štandardnej dohre. Všetko ostatné akoby bolo pre niekoho, kto sa nevie uspokojiť pri „normálnosti“. Nájdite s partnerom vzrušujúce nenormálnosti a prežite sex tak úžasný, že nikdy nebudete musieť navštíviť odborníka na sexuálne problémy. Navyše strata chuti ani erekcie nebude hroziť. Jedinou zásadou je sadnúť s v túžbach, pretože kompromisy fungujú pri svetonázore, ale v posteli nikdy.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #sexualita #intimity #milenka

+ Zabúdajte na večerné vyjedanie chladničky, zbytočne navyše priberiete.
Pokiaľ dokážete byť šťastný aj bez...

+ Obmedzte spracované potraviny a uprednostňujte čerstvé suroviny.
Snažte sa zapôsobiť hlavne na nadriadeného, iba...