Namiesto lásky vás do vzťahu ženie strach?

, 14.03.2014 17:50
hádka, kríza
Naozaj ste verili tomu, že s ním budete šťastná, hoci ho nemilujete? Autor:

Na veľkú lásku sa oplatí čakať. Vzťah bez nej je totiž odsúdený na zánik.

Máte strach, že zostanete naveky sama? A poznáte aj dôvody, prečo sa neoplatí hrnúť do vzťahu len a len kvôli strachu? Tu sú:

Vaše rozhodnutie vytvoriť s niekým vzťah je skôr postavené na strachu než láske? A žiadne rozhodnutie, ktoré má základy v strachu, nie je dobré. Uprednostníte fakt, že ste v nejakom vzťahu, než by ste si mali počkať na niečo skutočne úžasné.

To, že skončíte vo vzťahu len zo strachu je spôsobené aj tým, že si sama neveríte. Nemáte dosť sebavedomia, neveríte, že sa niekde nájde chlap, ktorý vás bude šialene milovať. A rovnako aj vy jeho. Naozaj si myslíte, že nikde na svete pre vás neexistuje ideálny chlap?

Ak sa ženiete do vzťahu z iných dôvodov, len nie z lásky, hneď to stopnite. Pretože, ak sa predsa len na voľačo také podujmete, oberiete sa o príležitosť byť skutočne šťastná, poznať skvelý pocit vášnivej zamilovanosti a rozvíjajúcej sa lásky. Neskôr si uvedomíte, že to bola chyba, ale už budete vo vzťahu uviaznutá a neschopná opäť zvoliť stav single, aby ste sa mohli posunúť vpred. Smerom k láske.

Samotný muž vás nezbaví strachu zo samoty. Možno na pár mesiacov uveríte, že ste vo vzťahu spokojná. Ale to si len nahovárate, pretože sa bojíte pravdy. Občas človek musí byť aj sám, aby spoznal, čo chce a čo nie. Ak si myslíte, že samota je horšia, než byť v zlom vzťahu s nesprávnym mužom, tak to je omyl. Aj vo vzťahu sa totiž človek môže cítiť veľmi opustený. A takéto stavy prichádzajú práve vtedy, keď ste zvolili nesprávneho človeka.

Riešite ľudí a príbuzných? Trápite sa nad tým, či vás neohovárajú, neľutujú, neposudzujú. Keď ste boli single, stále ste mali pocit, že ste terčom ich poznámok či úškrnov. Ale to ste si iba nahovárali. Naozaj sa cítite lepšie, keď máte po boku akéhokoľvek chlapa? Je vám jedno, že sa k sebe nehodíte a že nemáte nič spoločné? Stačí vám ten pocit, že niekoho máte a ľudia vám tak dakú konečne pokoj?

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#láska #strach #dvojica #samota
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnes sa zobudíte do pekného rána, pohyb a svieži vzduch pomôžu.
Pracovné nasadenie vám zabezpečí úspech a...

+ Dobre viete, keď zaberiete dostanete viac, potrebujete sa len rozhýbať.
Počiatočný nezáujem v práci vám...