Nefunguje to? Možno je čas ísť od seba

Rozchod môže byť dobrým riešením. Len treba mať odvahu.

10.02.2014 12:00
rozchod, kríza Foto:
Láska je preč a vy ste stále spolu?
debata

Odísť zo vzťahu napriek tomu, že už nejaký čas nefunguje, môže byť poriadne ťažké. Treba si však uvedomiť, že niekedy je naozaj lepšie zodvihnúť kotvy a ísť ďalej, než sa navzájom trápiť. Ako to zvládnuť?

Prestaňte bojovať zubami-nechtami o niečo, čo sa zachrániť nedá. Je čas si priznať, že to nevyšlo. Váš vzťah bol omyl a po mesiacoch sa to prejavilo v plnej sile. Nehrajte sa na zamilovanú, ak to skutočne necítite. Nielenže nie ste fér k sebe, ale ani k partnerovi. Predlžujete svoje trápenie, pritom úplne nezmyselne. Z rozchodu sa obaja spamätáte a potom môžete byť dokonca priatelia. Svoje negatívne pocity na opačné nezmeníte, nadišiel čas na rázne skutky.

Zabudnite na pocit viny. Áno, rozísť sa s niekým, kto vás podviedol či vám ublížil, by bolo jednoduchšie ako sa rozísť s mužom, ktorý sa ničím neprevili. Je to fajn chlapík, ktorého máte rada. Ale to je tak všetko. O veľkej láske nemôže byť ani reči. Ale v živote sa stávajú aj takéto veci. Niekoho prestanete milovať, vzťah už nie je o láske ani o príjemných pocitoch. Ale vaša vina by rozhodne nemala byť tým, čo vás udrží pohromade. Vzťah totiž stojí na iných základoch.

Reagujte citlivo. Možno ste už so všetkého unavená a podvedome túžite, aby vzťah ukončil on. Aby to povedal nahlas, aby vám dal zbohom. A keď sa k tomu nemá, začínate byť podráždená. Ale to nie je na mieste. Zlá a nahnevaná môžete byť iba ak sama na seba. Vám chýba odvaha a od neho ju očakávate. Trocha nespravodlivé, nemyslíte? Nevybíjajte si svoju zlosť na niekom, kto za ňu nemôže. Radšej zbierajte odvahu.

Myslite dopredu. Zamerajte na svoju budúcnosť. Predstavte si, ako ľahko sa vám bude dýchať, keď budete opäť slobodná a nepríjemný rozchod bude minulosťou. Psychicky pookrejete a váš život dostane nový smer aj nový dych. Prestaňte sa krútiť v kruhu a urobte prvý krok smerom k vašej pozitívnej budúcnosti. Urobte si plány, ktoré vám pomôžu prekonať prvé týždne po rozchode. Uvidíte, že keď sa z nefunkčného vzťahu vyslobodíte, spadne vám zo srdca obrovský balvan.

debata chyba
Viac na túto tému: #kríza #rozchod #odvaha

+ Nezabúdajte na bylinkové čaje, mohli by vám v tomto stave len a len pomôcť.
Niektorým veciam sa nevyhnete, preto...

+ Oddýchnite si, teraz to naozaj potrebujete, čo najviac.
Doma už rozmýšľajte len nad rodinou, na prácu...