S úprimnosťou opatrne! Najmä na začiatku vzťahu

Kedy si radšej zahryznúť do jazyka? Nie vždy sa úprimnosť cení.

22.01.2014 17:40
láska, partneri Foto:
Chcete šťastný vzťah? Viete, ako na to?
debata (1)

Ste iba na začiatku vzťahu a už máte tendenciu mu všetko vešať na nos? Čo cítite, čo si o ňom myslíte či kam by sa mal posunúť váš vzťah? S úprimnosťou opatrne, lebo skôr, než sa naozaj niekam posuniete, môže vášmu vzťahu odzvoniť. Práve kvôli prehnanej úprimnosti. O čom radšej pomlčte:

Že občas myslíte na bývalého

Mali by ste byť v najväčšom ošiali lásky a vy mu zavesíte na nos, že by sa mal vlastne cítiť ohrozený. Veľká chyba! Jasné, že ak ste mali pred ním niekoľkoročný vzťah, občas na svojho ex zaspomínate, ale… Naozaj je to také intenzívne, že máte potrebu sa o tieto pocity s niekým deliť? Ohrozujú tieto spomienky váš vzťah? Lebo ak nie, je celkom zbytočné, ak nimi zaťažujete hlavu vášho nového chlapa. Skôr by ste ho mali uistiť v tom, že už žijete výlučne prítomnosťou, lebo ak nie, je na mieste otázka, prečo ste sa s ním teda dávali dohromady?

Že by mohol popracovať na svojom tele

Ste spolu len krátko a už sa vám na jazyk derie takáto kritika? OK, možno nemá telo, po ako ste tajne túžili, ale to neznamená, že ho musíte týmto spôsobom uraziť. Kritika sa nepočúva dobre a táto je naozaj veľmi netaktná. Vezmite si to naopak, že čosi podobné by povedal on vám… Ako by ste zareagovali? Cítili by ste sa pod psa a veľmi by ste zvažovali, prečo je vlastne s vami, keď sa mu už na začiatku vzťahu nepáčite.

Že sa má v sexe dosť čo učiť

Mali ste aj lepších milencov? Každý vzťah je iný a keď to myslíte úprimne, v sexe sa dokážete zlepšiť spoločne. Vy mu skôr jemne naznačte, čo máte rada a v posteli ho usmernite správnym smerom. Taktne! Ak naňho „vybafnete“, že so sexom spokojná nie ste, dostane sa ešte do väčšieho stresu a v posteli to môže byť následne čistá katastrofa. Takže namiesto otvorenej kritiky zvoľte taktiku vášnivej sprievodkne sexuálnymi technikami.

Že jeho kamaráti vám lezú na nervy

Pozor! Jeho priatelia pri ňom stoja mnoho rokov, zatiaľ čo vy ste v jeho živote „nováčikom“. Nemáte právo kritizovať ich, najmä nie vtedy, ak ste ich videli dva či tri razy v živote. Takýmito výrokmi docielite len to, že vás bude od nich izolovať a oni si o vás potom vytvoria svoju, nie priveľmi lichotivú mienku. A nezaudnite, že ich názory sú pre vášho partnera dôležité. Každý chlap chce mať pohodu a nie večne zvádzať nejaké boje.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #partner #úprimnosť

+ Udržiavanie hydratácie zlepšuje výkon a pomáha v regenerácii.
Včasné splácanie dlhov šetrí peniaze na úrokoch a...

+ Doprajte si odpočinok a regeneráciu, sú kľúčové pre rast a výkon.
Exotická dovolenka nemusí byť len drahá, ak...