Sex s ním je nuda! Oplatí sa zmeniť partnera?

Pri výbere pána dokonalého nezačínate sexuálnou skúsenosťou. Na rad prichádza láskavé dvorenie, spoločné myslenie, zážitky, záľuby a na konci skončíte v posteli.

22.01.2014 10:00
sex, intimity, problém Foto:
Ak je sex v začínajúcom vzťahu veľká katastrofa, neľutujte výmenu.
debata

Všetko je ako rozprávka a zrazu bez prípravy nastúpi hororový scenár. Z pána dokonalého sa vykľuje katastrofálny milovník. Viete si s touto zápletkou poradiť?

Vezmite to kratšou cestou

Trikrát a dosť. Toto pravidlo je postačujúce na to, aby ste si overili, že zlý sex vášho nového partnera nebolo len hľadanie cesty, ako vás uspokojiť. Ak sa veci nezlepšujú, práve naopak, je to dôvod, prečo by ste nemali váhať s tým nájsť niekoho lepšieho. Skoré odhalenie slabej sexuálnej zdatnosti je cenná skúsenosť. Ešte partnera nepoznáte tak dokonale, aby ste si vyplakali oči a povedali si, že zvyšok ostanete verná len autoerotike. Ak začínate vzťah a sex je veľká katastrofa, neľutujete výmenu.

Stratilo to iskru

Vraví sa, že zlý sex je prvou indíciou, kedy sa blíži koniec partnerského šťastia. Kedysi bol sex hodný aj porno Oskara a zrazu akoby sa stal len paródiou na milovanie? V tomto prípade treba zvážiť príčiny aj dôsledky. Ak vás sex s partnerom nudí, možno len nie je vo svojej koži, má ťažšie obdobie, alebo jednoducho nie je príliš naklonený sexuálnym hrám. Preto počkajte. Takýto stav nemôže trvať večne. Pár mesiacov bez uspokojenia totiž môže znamenať krízu aj vo vzťahu. Neboli by ste prvá ani posledná, ktorá sa s partnerom rozlúčila preto, že nezhody v sexe zrazu prerástli do nezhôd vo vzťahovej oblasti. Nevymeníte partnera kvôli sexu, len zistíte, že už nielen v posteli, ale aj za spoločným stolom ste ako cudzí a zamávate si.

Kedy ostať?

Existuje možnosť, že jednoducho sex bude síce nuda, ale život s vašou polovičkou bude tak intenzívny a obohacujúci, že ho nevymeníte ani za ten najlepší sex na planéte. To sa môže stať v prípade, že sex nie je pre vás taký dôležitý ako spoločné záujmy, šťastie rodiny. Nedostatok vyvrcholenia si kompenzujete spoločným „orgazmom“ pri spoločných aktivitách a dokážete žiť ako brat a sestra. Paradoxne v tomto prípade sex málokomu z dvojice chýba. Preto ak od partnera nechcete odísť a zlepšenie sexu je v nedohľadne, nájdete si s ním iné formy uspokojenia. Možno zistíte, že to funguje aj na vás.

Trojka ako náhrada

Jedno z riešení, na ktoré netreba byť génius, aplikuje mnoho párov. To, čo im vo vzťahu chýba, kompenzuje niekto iný. Samozrejme, že najčastejšie ide o sexuálne radovánky. Takýto vzťah môže vydržať dlhé roky. No občas sa stáva, že bublina túžby praskne a stabilný partner sa dozvie o nevere. Možno trochu drsný koniec, ale rozhodne nebudete musieť riešiť, či ostať, alebo vymeniť…

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #rozchod #problém #intimity #nevera

+ Ohraničenie času stráveného na digitálnych zariadeniach obnoví vaše zdravie.
Vyjednávanie o lepších cenách môže...

+ Úprava pracovného prostredia zlepší držanie tela a predíde bolestiam.
Používanie finančných aplikácií vám...