Keď priateľstvo skončí a neviete prečo...

, 29.11.2013 15:40
kamarátky, stretnutie, priateľstvo, ženy
Mali ste kamarátku... Autor:

Viete si predstaviť ten pocit bezmocnosti? Vaša dobrá priateľka, možno najlepšia, sa pre vás z neznámych príčin rozhodla, že sa s vami už nebude priateliť.

Keby ste si boli vedomá, čo sa stalo, čo je za tým. Asi by ste sa vedeli ospravedlniť, možno to pochopiť, alebo sa s tým časom vyrovnať. Ona je však zbabelá, niečo jej prekáža, hanbí sa to priznať a žiadna zámienka nie je dostatočne dobrá. Čo spravíte? Ako sa zachováte?

V prvom rade cítite, že si priateľka, s ktorou ste doteraz boli v dennodennom kontakte, drží od vás odstup. Najprv nemá čas, potom má toho času ešte menej. Začne sa pred vami kryť, možno až utekať. A vy neviete, ako sa máte zachovať. Pretože pravdu by ste vedieť chceli. Čo sa stalo? Nič nie je bezmocnejšie ako nevedieť pravú príčinu, no nemôžete sa donekonečna podlizovať, ak druhá strana nemá záujem a mlčí.

Čo ešte môžete spraviť? Najúčinnejšie je asi napísať mail. Prihovorte sa priateľke milo a na rovinu sa opýtajte, čo sa stalo, prečo sa vám začala vyhýbať. Môžete spomenúť, že sa o ňu bojíte, či sa jej niečo nestalo, ak to je pravda. A potom opíšte svoje pocity. Napíšte, že máte pocit, že sa vám dlhší čas vyhýba a rada by ste vedeli, prečo. Dopíšte svoju úvahu vetou, ktorou nič nepokazíte: Ak som ťa niečim urazila, tak sa ti vopred ospravedlňujem, nebol to zámer. Viac zrejme urobiť nemôžete. Ak neodpovie ani na tento mail, povedzte si, že ste urobili maximum. Ľudia sa schádzajú a rozchádzajú a zrejme ste si už v tom vašom priateľstve odovzdali všetko, čo bolo potrebné.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#priateľstvo #koniec priateľstva
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku