Cez sviatky sviatkujete, alebo nerváčite?

Počas rôznych slávnostnejších dní, či už rodinných alebo tých oficiálnych kalendárnych, chceme byť iní – lepší, krajší a rovnako pripraviť na výnimočnú udalosť aj svoje príbytky.

26.10.2013 14:00
oslava, sviatok, priatelia Foto:
Ak máte mať radosť zo stretnutia, nenaháňajte sa a buďte uvoľnená.

Najmä, ak čakáme vzácnejšiu návštevu a tak sa snažíme ostošesť, až nám občas praskajú nervy.

Čím väčšia snaha, tým väčší stres?

Áno, to ide v ruka v ruke, pretože sa veľakrát naháňame po obchodoch, len aby sme zabezpečili to NAJ a naložíme si toho na plecia oveľa viac, než sme schopní zvládnuť. Pritom najlepšie to klapne vtedy, keď ponúkneme ľuďom dobrú náladu, dáme im pocit, že sú žiadaní a ukážeme ako ich máme radi. Ak sú tieto veci úprimné, nemáme sa prečo obávať, že to nevyjde.

Nepozývajte návštevy, ktoré „nemusíte“

Niekedy sa tomu síce nevyhnete, aj keď by ste veľmi chceli, ale ak to viete ovplyvniť, pozývajte na návštevy iba tých, ktorí vám za to ľudsky stoja. Pre takých ľudí nemusíte kúzliť ohromujúci komfort a nerváčiť, že sa vám niečo nepodarí, alebo že vašu snahu neocenia. Ak máte mať všetci radosť zo stretnutia, nenaháňajte sa a radšej sa laďte na príjemný zážitok, buďte uvoľnení. Šarm a vľúdnosť je nepochybne viac ako prehýbajúci sa stôl s jedlom a luxus.

Nevypeňte, keď si vás doberajú!

Vy sa snažíte, tešíte sa na udalosť, na hostí a napokon sa nájde kde-tu aj nejaký ten rýpalko, ktorý tomu dá horkejšiu príchuť? Nenechajte sa rozladiť, vráťte úder, najlepšie širokým úsmevom. Keď ukážete, že vás nedostal z rovnováhy, bude vám len závidieť a možno sa pokúšať ešte o nejaké podpichovačky. Nevšímajte si to, venujte sa tým, ktorí vás majú v úcte a dajte najavo, že spoločnosť si vyberáte vy a hlupákov ignorujete.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #oslava #sviatky #pohostenie #hostiteľ