Problém: Nemám orgazmus!

, 14.10.2013 07:00
sex, orgazmus
Ilustračné foto. Autor:

Dosiahnúť orgazmus je pre ženu komplikovanejšie, ako pre muža. Nie po každom sexe je tiež pravidlom.

„Sex s priateľom mám rada, ale nemôžem dosiahnúť orgazmus, nechápem, o čo ide. Toľkokrát si o sexe píšeme, cítim sa veľmi vzrušená, teším sa naň, predstavujem si doma, ako mu budem kúsok po kúsku hladkať jeho voňavé telo… Potom sa stretneme a všetko zo mňa opadne. Mám pocit, že sa len pretvarujem,“ povedala 24-ročná Denisa. Tento problém ju neskutočne trápi. Zvlášť preto, že ju tým morduje jej priateľ.

„Nestačí, že mám sama z toho trápenie, ešte aj on mi dáva otázky a trápi ma, pretože si vyčíta, že ma nevie uspokojiť,“ skonštatovala ďalej Denisa. Spočiatku sa o tomto probléme s Viktorom vôbec nedokázala rozprávať. „Keď sme spolu začali spávať, bolo to normálne, pochopil, že kým sa zosúladíme, ubehne nejaký čas. Lenže ten čas stále neprišiel a klamať som ho nevedela,“ opísala partnerské strasti Denisa.

Potom sa niekde dočítala, že s orgazmom je to podobné ako s tehotenstvom. Žena potrebuje na jeho dosiahnutie absolútny pokoj. „My sme si ten sex stále akoby plánovali. Pretože keď on prišiel ku mne alebo ja k nemu, bolo jasné, že po televízore alebo vínku budeme mať sex, bolo by čudné, ak by to tak nebolo. Vtedy som mala stres. Zakaždým som si vravela, že teraz sa to určite podarí, že sa musí, inak zlyhám – pred ním aj pred sebou. A zasa z toho nič nebolo…“

Všetko sa zmenilo, keď spolu začali bývať. „Sex sme si prestali plánovať. Viktor naň raz mal chuť vo chvíli, keď som dávala do pračky bielizeň. Bolo to také neplánované a milé. Vtedy som na orgazmus vôbec nemyslela. Odniesol si ma do postele, mali sme len chvíľu voľného času a vtedy to prišlo. Bola som úplne uvoľnená.“ Veľmi jej to posilnilo sebavedomie. „Pamätám si na pocity, ktoré som mala pri nasledujúcom sexe. Už to neboli myšlienky typu "musím to mať“. Už som sa tešila na ten orgazmus, čo som s ním zažila a chcela som, aby sa to zopakovalo. Zmena myslenia ma úplne vyliečila," vraví.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#sex #orgazmus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nevymýšľajte si, namiesto toho si plňte povinnosti v čas.
Počas dňa sa nezaoberajte len...

+ Čerstvé ovocie si môžete dopriať každé ráno, budete sa cítiť zdravo.
Prepočítate všetky výdavky na...