Chcete byť tá najdôležitejšia?

Najdôležitejšia osoba na celej zemeguli. Nielen pre svoju matku, ktorá má ešte okrem vás dve deti, ale aj pre priateľa, pre synovca, pre všetkých...

, 08.10.2013 14:00
namyslená žena Foto:
Ilustračné foto.

Trpíte touto „diagnózou“? Značí to, že ste ešte nevyzretá a málo si veríte. A s najväčšou pravdepodobnosťou o tom viete a trápi vás to. Skúste si vtedy vziať svoju povahu ako na dlaň. Určite to nie je tak, že si neveríte vo všetkom. Vy totiž dobre viete o svojich silných stránkach. Možno, že napríklad ste si istá tým, čo dokážete „stvárať“ s mužmi v posteli.

Položte si potom otázku, prečo si vlastne nedokážete veriť aj v ostatných oblastiach? Veď sex je len jedna z vecí, ktorá súvisí so vzťahom. Ak niekde v hĺbke neveríte, že by vás niekto mohol milovať, je to vážne znamenie, že má vaše sebavedomie vážne trhliny. Ak ste teda momentálne single, táto nedôvera je najpravdepodob­nejším vinníkom toho, že sa každý večer vraciate do prázdneho bytu. A viete dobre, že to nemá nič spoločného s tým, aká ste fyzicky veľmi atraktívna.

Odhliadnuc od toho, prenasledujúci pocit toho, že chcete byť pre každého človeka, ktorý sa objavil vo vašom živote, tou najdôležitejšou osobou a nebodaj mu navždy ovplyvniť život, nie je zdravá myšlienka a súvisí so žiarlivosťou. Tento pocit by ste nemali, keby ste si boli samou sebou istá. Musíte v takom prípade jednoducho prijať fakt, že každý človek je zaujímavý a že si vás niekto obľúbil pre niečo, čo ostatní nemajú. Nepátrajte po tom, čo je to. Stačí, že sa budete snažiť byť čo najhodnotnejším človekom.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #dôležitá osoba #sebavedomie