Povie o ňom veľa: Aký má vzťah s matkou!

Vzťah s mamičkou, na ktorú si možno nemôžete zvyknúť. Nevadí. Aj tak ho aspoň jedným očkom kontrolujte.

10.09.2013 12:00
matka a dieťa, výchova, materská dovolenka Foto:
Takto bezstarostne možno vyzeralo aj jeho detstvo.
debata

Vzťah s matkou

Veľa vám o vzťahu, ktorý máte pred sebou, napovie jeho vzťah s matkou. Aký je? Keď vás pozve na uvítaciu návštevu s cieľom zoznámiť vás s rodičmi, pozorne si všímajte, ako sa k nej správa. No hlavne, ako sa správa ona k nemu!

Nové pravidlá? Ťažko!

Je to stále jej veľké dieťa? Robí okolo neho servis? Čaká ho doma s teplou večerou? Alebo má kľúče od jeho bytu a vojde doň aj nepozvaná? Alebo dokonca sa mu po byte „premáva“, aj keď tam on nie je? Potom bude niečo podobné vyžadovať aj od vás. Ak mu mama varí večeru a čaká ho s ňou po náročnom dni, s veľkou pravdepodobnosťou si bude hľadať ženu, ktorá mamu v týchto dôležitých veciach zastúpi. Pretože, pozná to tak od detstva. Asi nebude mať veľa pochopenia pre takú ženu, ktorá variť nebude vedieť a bude si pospevovať pesničku o gazdinke, ktorou sa stať nikdy nechce a robí všetko preto, aby jej to vyšlo. Pretože on si na nové pravidlá bude zvykať ťažko, ak vôbec.

Nulový vzťah

Horšie to bude v prípade, že matku má, no vzťah s ňou je takmer nulový. Môže to znamenať všeličo, ale aj to, že mu matka dávala v detstva málo lásky, ktorú potreboval (lásky vraj nikdy nie je dosť). Vďaka týmto skutočnostiam budete môcť lepšie pochopiť, prečo je k vám partner napríklad chladný, alebo prečo sa nespráva rovnako, ako váš otec k vašej mame. Jednoducho, vzťah k jeho mame by vám nemal byť ľahostajný. A preto, ak chcete muža, tak si ho berte so všetkým. A rátajte s tým, že sa mu budete musieť prispôsobovať. Tak, ako aj on vám.

debata chyba
Viac na túto tému: #vzťah s mamou

+ Denné pitie dostatočného množstva vody zlepší vaše zdravie a vitalitu.
Naučte sa rozpoznávať rozdiel medzi...

+ Nevyhovárajte sa na nedostatok času, preventívna prehliadka je prvoradá.
Peniaze, ktoré zarobíte vás...