Ste posadnutá hľadaním lásky?

Nemyslíte na nič iné, len ako si konečne nájsť muža pre život?

26.08.2013 16:00
hysterka, žena, zúfalstvo Foto:
Kedy ho už konečne nájdem?
debata

Skutočnosť, že sa ocitnete vo vzťahu, nevyrieši všetky vaše problémy. Hoci tomu naozaj veríte a svojmu cieľu, nájsť si konečne muža pre život, podriaďujete všetko. Hľadanie lásky pritom môže prerásť až do čohosi nezdravého. Patríte aj vy do skupiny takto posadnutých žien? Čo ich charakterizuje a na čo by ste si mali dať pozor?

Aj vy pričasto používate slovné spojenie „spriaznená duša“? Problém nastáva vtedy, ak svoju spriaznenú dušu, čiže partnera pre život, vidíte v kolegovi, bývalom spolužiakovi či susedovi. S vyprahnutým pohľadom sa zaujímate o každého súceho muža vo vašom okolí. Zisťujete si o ňom všetko možné aj nemožné, spriadate náhodné schôdzky, snažíte sa zapôsobiť, nadviazať konverzáciu, zaujať. Problém je v tom, že to všetko sa z vašej strany deje akosi nasilu a muži to vycítia. Ich prirodzenou reakciou je skorý útek. Oni o takto spriaznenú dušu totiž nestoja.

Je jasné, že túžite po láske. Veľmi. No v dôsledku posadnutosti dokážete prižmúriť oči a muža brať aj s chybami, ktoré by vám za normálnch okolností vadili. Vytvoríte síce s niekým pár, ale po krátkom čase zistíte, že o spriaznenosti nemôže byť ani reči. A v zúfalstve sa často ocitnete vo vzťahu, ktorý sa nedá označiť inak ako nebezpečný. Máte „šťastie“ na flákačov, sukničkárov, hazardérov, podvodníkov, notorických klamárov či nepoužiteľných mamičkiných maznáčikov… Ale o normálnom chlapovi a vzťahu nemôže byť ani reči.

Bohužiaľ, miera zúfalstva sa u láskou posadnutých žien stupňuje každým týždňom, kedy sa stále pýšia statusom „single“. Poznáte to aj vy? Nechcete byť sama a tak ste ochotná pre muža, akéhokoľvek, urobiť všetko možné aj nemožné, len aby ste ho mali. Váš život prestáva existovať a ste tu výlučne preňho. Plníte jeho želania, sny a úplne zabúdate na seba. A keď sa nejaký vnútorný hlas ozve a nabáda vás, aby ste sa zastavili a zamysleli nad vaším vzťahom, rýchlo ho umlčíte. Nedáte na intuíciu, ani na dobré rady kamarátok či rodiny. Máte svojho chlapa a iné vás nezaujíma. Vzťah si chcete udržať za každú cenu.

Ak ide o posadnutosť, bude vás ničiť. Večná nervozita, strach a obavy… Láska má byť predsa iná. Možno náhodná, možno nie, ale v každom prípade sa v tomto smere nedá nič robiť nasilu. Preto sa skôr, ako na zháňanie akéhokoľvek chlapa či vzťahu, zamerajte na seba. Zmeňte spôsob, akým o sebe premýšľate. Zbavte sa strachu zo samoty, prestaňte si nahovárať, že bez chlapa je váš život prázdny. Najskôr sa totiž musíte naučiť žiť sama so sebou a mať rada vlastnú osobu. Viac sebavedomia a viac dôvery vo svoje schopnosti. Rozmýšľajte o príjemných veciach, ktoré vás v živote postretli, keď ste boli single… Je ich dosť, však? Robte si plány, snívajte. Ale vždy buďte na prvom mieste vy. To je začiatok toho, ako sa zbaviť chorobnej túžby po vzťahu. A láska zrazu príde sama.

debata chyba

+ Ak máte chuť na sladké, doprajte si ho, neobmedzujte sa.
Nezabúdajte si odkladať na budúcnosť, raz zato budete...

+ Budujte si lepšie zdravie, nezabúdajte naňho.
Doprajte si to, čo skutočne potrebujete a neobmedzujte sa....