Nevera už nie je v kurze, sex na jednu noc získava na popularite

Hoci by sa mohlo zdať, že ľudia nikdy neviedli toľko nezáväzných vzťahov ako v dnešných časoch, opak je vraj pravdou. Nový prieskum tvrdí, že v kurze je monogamia.

14.08.2013 17:00
sex, vzťah, intimity, sexualita Foto:
Do 30 rokov je nezáväzný sex tolerovaný. Pokiaľ ste single.
debata

Samozrejme, treba pripomenúť, že sa vzťahuje na fungovanie jednotlivcov vo vzťahoch. Prieskum odborníkov z univerzity v Manchesteri, ktorý publikoval Independent, tvrdí, že vo vekovej skupine od 18 do 30 rokov je vernosť vo vzťahu dvoch ľudí vážená tak ako nikdy predtým.

Výskumníci z univerzity porovnávali dáta od roku 1990 a práve z nich vyplynulo, že len jeden z desiatich Britov dokáže fungovať s partnerom, ktorý je neverný a osem z desiatich opýtaných si uvedomuje, že ak je vo vzťahu jeden z partnerov neverný, nie je to správne. Pritom začiatkom 90-tych rokov bol prístup práve v spomenutej vekovej skupine s nevere benevolentnejší.

Neznamená to však, že by mladí Briti nemali radi sex. Prieskum totiž ukázal, že pokiaľ je človek single (či už ide o muža alebo ženu), čoraz populárnejším sa stáva nezáväzný. Kým začiatkom 90-tych rokov až 60 percent ľudí vo veku od 18 do 30 rokov považovalo nezáväzný sex za nesprávny, toto číslo sa v roku 2013 prepadlo na 37 percent.

debata chyba
Viac na túto tému: #prieskum #nevera #nezáväzný sex #ideálny vzťah

+ Všetok či už pohyb, alebo zmeny v strave sa čoskoro prejavia.
V práci sa vám bude dariť, musíte si to urdžať čo...

+ Dávajte si stále nové výzvy, posilní to hlavne vašu psychickú stránku.
Zarobiť si peniaze pre vás nie je...