Jasné, že to ide to aj bez detí! Toto je 7 slávnych žien, ktoré sa matkami nikdy nestali

Hovorí sa, že dieťa je najväčšie požehnanie. Materský inštinkt je veľmi silný, no sú aj ženy, ktorým takáto túžba veľa nehovorí. Alebo im jednoducho príroda bábätko nedopriala. Nájdu sa aj medzi hviezdami.

30.05.2024 13:00
Red Carpet Event for "The Thing About Pam" Foto: ,
Renee Zellweger v roku 2022.
debata (1)

Aj medzi hviezdami filmového či hudobného neba sú dámy, ktoré deti nikdy nemali. U niektorých bola dôvodom rozbehnutá kariéra, ktorej sa venovali v mladšom veku, iné riešili zdravotné hľadisko alebo absenciu správneho partnera.

Dnes už je proces adopcie jednoduchší, v USA tiež možnosť využiť službu náhradnej matky, ktorá dieťa vynosí. Aj napriek tomu však zostávajú niektoré hviezdy bez potomkov. A mnohé jasne ozrejmili, prečo tak urobili. Mimochodom – voľba každej ženy, či bude alebo nebude mať dieťa, by mala byť iba v jej rukách – a my to absolútne schvaľujeme.

Jennifer Aniston (55)

V jej prípade sa však zdá, že materstvo nikdy nebolo na prvom mieste. Neporodila potomka ani exmanželovi Bradovi Pittovi, ani druhému partnerovi Justinovi Therouxovi. „Snažia sa nás presvedčiť, že sme ako ženy zlyhali, ak sme sa nestali matkami. Možno nemáte dieťa, ktoré by vyšlo z vašej vagíny, ale to neznamená, že sa nemôžete materinsky o niekoho starať – o psov, priateľov, deti vašich priateľov,“ citoval herečku pred časom portál Closerweekly.com.

Renee Zellweger v roku 2022.
Renee Zellweger v roku 2009.
+16Jennifer Aniston na 30. ročníku udeľovania SAG...

Winona Ryder (52)

Nestala sa matkou a nikdy nebola vydatá. „Keď som mala 42 rokov, povedala som môjmu otcovi, čo ak nikdy nebudem mať deti. A on mi na to odvetil, že sú predsa aj iné spôsoby, ako sa stať matkou. Je to pravda a ja si užívam tie skvelé chvíle s deťmi môjho brata,“ uviedla v rozhovore pre Telegraph hviezda pripravovaného filmu Beetlejuice, Beetlejuice – pokračovania snímky z roku 1988, v ktorej tiež účinkovala.

Jennifer Aniston na 30. ročníku udeľovania SAG... Foto: SITA/AP, Jordan Strauss
30th Annual SAG Awards - Arrivals Jennifer Aniston na 30. ročníku udeľovania SAG Awards.

Oprah Winfrey (70)

Jedna z najslávnejších žien amerického šoubiznisu skončila bezdetná a bolo to vraj jej dobrovoľné rozhodnutie. Prednosť totiž mala kariéra a práca ju pohltila natoľko, že si uvedomila, ako by jej deti trpeli, ak by nejaké mala. „Nenávideli by ma, ak by som ich mala,“ uviedla pre The Hollywood Reporter Winfrey. „Niečo v mojom živote musí byť na úkor toho druhého a myslím si, že moje deti by trpeli na úkor mojej kariéry,“ skonštatovala.

Helen Mirren (78)

Držiteľka Oscara sa blíži k osemdesiatke a niekoľko dekád je šťastne vydatá. S manželom, režisérom Taylorom Hackfordom, sa o dieťa vraj ani nepokúšali. „Nikdy som necítila potrebu mať dieťa a rovnako som nikdy nevnímala, že by mi dieťa chýbalo. Prácu som vždy kládla na prvé miesto,“ vyhlásila úprimne Mirren pred pár rokmi v rozhovore pre AARP Magazine.

zväčšiť Helen Mirren počas premiéry filmu  'The... Foto: SITA/AP, Scott A Garfitt
France Cannes 2024 The Most Precious of Cargoes Red Carpet Helen Mirren počas premiéry filmu 'The Most Precious of Cargoes' v Cannes.

Dolly Parton (78)

Rovesníčka Mirrenovej, slávna country diva, speváčka a herečka, je na tom veľmi podobne. Potrebu mať dieťa vraj nikdy necítila, milovala svoju kariéru a hudbu. Okrem sústredenia sa na prácu sa roky venuje aj charite, filantropii a pomoci iným – to jej údajne nahrádza pocit materskej starostlivosti.

Reneé Zellweger (55)

V prípade hviezdy filmovej ságy o Bridget Jonesovej – ktorá už v rámci role na plátne stihla byť tehotná – nebolo materstvo považované za najdôležitejšiu vec v živote. Sama kedysi vyhlásila, že „nepotrebuje deti na to, aby bola v živote šťastná“. Keď však propagovala tretí film o Bridget Jonesovej, v ktorom sa jej postava stala matkou, pre médiá prehovorila, že by si možno rada podobnú rolu vyskúšala aj v reálnom živote. Podarilo sa jej to čiastočne. Koncom apríla ju videli v Londýne s partnerom Antom Ansteadom, keď sa objavili na ragby zápase jeho syna. Reneé a dieťa jej partnera majú vraj skvelý vzťah.

Dánska kráľovná Mary Čítajte viac Lepšiu sukňu na leto nenájdete: Dokonalý kúsok nosí aj dánska kráľovná Mary, máme pre vás 13 inšpirácií

Kim Cattrall (67)

Ani hviezda seriálu Sex v meste sa vraj nikdy necítila pod tlakom potreby či túžby stať sa mamou. Namiesto toho sa sústredila na vlastnú kariéru a tiež na seba samu. Naposledy Cattrallovú médiá vnímali v súvislosti s jej novým vzťahom – s Britom Russellom Thomasom. Aj on je bezdetný.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Hollywood #láska #rodina #materstvo #bezdetná žena

+ Na päty sa vám bude lepiť smola a budete mať pocit, že všetko ide dolu vodou.
V práci sa vám bude dariť ako...

+ Buďte otvorení novým skúsenostiam, prinášajú nové perspektívy a inšpiráciu.
Dávajte si pozor, aby ste sa...